У Каневі хочуть заборонити продаж алкоголю вночі

У Каневі хочуть заборонити продаж алкоголю вночі

Так, на обговорення громадськості міста Канів виноситься проект рішення міської ради, яким забороняється реалізація алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива (крім безалкогольного) в об’єктах торгівлі  на території м. Канева з 22-ї до 8-ї години.

Про це інформує Канівська міська рада.

Нагадаємо, у березні цього року Президент України підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання органам місцевого самоврядування повноважень встановлювати обмеження продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових», яким, власне, передбачене право місцевій владі самовільно встановлювати обмеження продажу алкоголю в певний час доби. До слова, таке обмеження вже діє у Львові, Івано-Франківську, Черкасах, Луцьку, Ужгороді та інших містах України.

Незважаючи на те, що від ухвалення відповідного рішення міський бюджет понесе певні втрати у зв’язку із зменшенням надходжень в частині акцизного податку з реалізації алкогольних напоїв, переваг значно більше. Насамперед це боротьба із вживанням алкогольних напоїв (алкогольною залежністю), особливо серед молоді. А відтак, це сприятиме зменшенню злочинів і правопорушень, скоєних у стані алкогольного сп’яніння.

Також ухвалене рішення позбавить населення від негативного шуму, адже постійне скупчення людей у нічний час біля об’єктів торгівлі, які працюють після 22-ї години або цілодобово, спричиняють до порушення громадського спокою та призводить до чисельних скарг жителів міста.

Відповідно до законодавства, строк отримання пропозицій та зауважень до проекту регуляторного акта становить 1 місяць. Потому проект рішення буде представлено на розгляд депутатів міської ради.

Залиште коментар