У Каневі вартість вивезення сміття зросте на 80%

У Каневі вартість вивезення сміття зросте на 80%

Члени виконавчого комітету ухвалили рішення про збільшення тарифів на послуги із збору, вивезення та захоронення відходів.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію прес-служби Канівської міської ради.

На останньому засіданні виконавчого комітету Канівської міської ради ухвалили рішення, яке передбачає вартості послуг із збору, вивезення та захоронення відходів для канівців у середньому на 80%.

За інформацією начальника відділу з питань ЖКГ, інфраструктури та енергоефективності Тетяни Стадник, тариф на ці послуги КП «ЖЕК» не змінювався з 2015 року. З того часу загальна собівартість послуг значно зросла, зокрема, у зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати, підвищенням витрат на паливно-мастильні та інші матеріали.

Підвищення тарифу планується в середньому на 80 відсотків. Відтак, місячна плата за збір, вивезення та захоронення відходів від багатоквартирних будинків на одного проживаючого становитиме 16,06 грн.; від будинків приватного сектора на одного проживаючого – 15,50 грн.

Члени виконкому зауважили, що з невеликою різницею у вартості послуги між мешканцями багатоповерхових будинків і приватного сектору, жителі квартир можуть викидати необмежену кількість відходів до сміттєвих контейнерів за свою плату, на той час, як у приватного сектора це чітко регулюється і машина за сміттям приїжджає лише 1 раз на тиждень.

Директор КП «ЖЕК» Андрій Шацьких пояснив, що при укладанні угоди споживач приватного сектора, замовляючи послугу збору, вивезення і захоронення відходів, вказує об’єм, який він хоче незалежно від кількості проживаючих. Від цього й нараховуватиметься оплата.

«Однак в приватному секторі вартість послуг однозначно буде дорожчою, оскільки тут завантаження відходів в машину проводиться ручним способом, а не механізованим як біля багатоповерхівок. Механізований спосіб значно дешевший, але зважаючи на наш гористий рельєф, в якому розташований насамперед приватний сектор, то така машина туди просто не заїде», — зауважив директор «ЖЕКу» Андрій Шацьких.

Члени виконкому висловили побоювання, що суттєве підвищення тарифів сповільнить процес укладання договорів на вивезення сміття від жителів приватного сектору, який і так не є досить активним. І люди будуть ночами вивозити сміття в сміттєві контейнери до багатоповерхівок, або ще гірше — просто викидати в яри.

«Така вірогідність є. Ми це розуміємо, але виходу немає. Треба підвищувати, щоб підприємство функціонувало. На сьогодні 30% приватного сектору користуються послугами КП «ЖЕК». Минулого року відділом екології та муніципального контролю було проведено роз’яснювальну роботу серед населення щодо вивезення і захоронення відходів. У результаті – лише за три місяці було укладено 120 договорів», — зазначила Тетяна Стадник.

Відтак, члени виконкому підтримали проект рішення. Нові тарифи на послуги вводяться в дію з 1 червня цього року.

Залиште коментар