У лютому слід очікувати нових цін на ліки

У лютому слід очікувати нових цін на ліки

Уже з лютого вітчизняний МОЗ обіцяє зниження цін на 89 найменувань ліків. Так, уряд встановив максимальну оптову торговельну надбавку на продаж трьох типів ліків (серцево-судинні захворювання, цукровий діабет 2-го типу і бронхіальна астма) в розмірі 5% з урахуванням всіх податків і зборів, а максимальну роздрібну торговельну надбавку на продаж ліків – 15 % з урахуванням всіх податків і зборів, пише domik.ua.

 “З 1 лютого реалізація ліків в аптечних закладах вище граничної ціни з урахуванням граничних надбавок (оптової і роздрібної) і ПДВ буде неможливою. ПДВ на лікарські засоби і медичні вироби зменшиться до 2-5%”, – відзначають в прес-службі МОЗ.

Ціна на медикаменти буде встановлюватися в залежності від його вартості в сусідніх країнах.

“Вартість на якесь конкретне найменування порівнюється з цінами на нього ж в Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії та Латвії. Після цього встановлюється гранична ціна на ліки в Україні”, – пояснює медексперт фонду “Відродження” Олена Кучерук.

Так, наприклад, максимальна вартість одного з видів “Атенололу” (препарат, який використовується для лікування серцево-судинних захворювань) в аптеках сьогодні становить трохи більше 12 грн. За новими правилами ці ж ліки буде коштувати максимум 10,5 грн. У разі препаратів від цукрового діабету різниця більш разюча: максимальна вартість “Метформіну” сьогодні становить 117 грн, а вже в лютому ліки буде коштувати не дорожче 20 грн!

Прочитайте ще:

Залиште коментар