У медичній академії в Черкасах відкриють меморіальну дошку на честь лікаря-«кіборга»

У медичній академії в Черкасах відкриють меморіальну дошку на честь лікаря-«кіборга»

19 січня 2018 року об 11.00 год. у Черкаській медичній академії (вул. Хрещатик, 215) відбудеться відкриття пам’ятної дошки старшому лейтенанту Кондратюку Олександру Івановичу – Герою, який поліг у боях за Донецький аеропорт у січні 2015 року.

Про це інформує “Козацький край”.

Олександр Кондратюк — український військовик, старший лейтенант медичної служби (посмертно) Збройних сил України (81-а окрема аеромобільна бригада; 90-й окремий аеромобільний батальйон), позивний «Чорний Вовк». Начальник медичної служби.

Закінчив медичний колледж у Черкасах і пішов працювати в сільську амбулаторію. Був зарахований за цільовим направленням на педіатричний факультет Вінницького національного медичного університету, де навчався з 2003 по 2010 рік.

Загинув у 33-річному віці, під час евакуації «кіборгів» з Донецького аеропорту – 20 січня 2015 року, в один день з іншим медиком, Ігорем Зиничем (позивний «Псих»), який став прототипом героя фільму «Кіборги»…

По смерті Олександра Кондратюка залишились мати, дружина та донька 5 років.

Похований у м. Шпола на Черкащині.

Медаль “За мужність” Президент вручав дружині старшого лейтенанта – Мирославі, та його 5-річній доньці…

Указом Президента України № 9/2016 від 16 січня 2016 року «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно). Також посмертно нагороджений нагрудним знаком «За оборону Донецького аеропорту» та медаллю УПЦ КП «За жертовність і любов до України».

До Дня Гідності і Свободи 2015 року Олександру Кондратюку присвоєно звання Почесного громадянина міста Шпола. У школі, де він навчався, відкрито меморіальну дошку. 20 січня 2016 року меморіальну дошку на честь старшого лейтенанта Кондратюка відкрито і в приміщенні Вінницького медичного університету.

Залиште коментар