У місцевих судах Черкаської області бракує кваліфікованих суддів

У місцевих судах Черкаської області бракує кваліфікованих суддів

У судах Черкаської області склалася складна кадрова ситуація, що створює загрозу для  забезпечення якісного правосуддя, інформує “Українське право”.

Апеляційний суд Чекаської області оприлюднив фактичну кількість посад суддів у місцевих судах та реальну кількість суддів, які можуть розглядати справи.

Так, у Драбівському райсуді наразі відсутні судді із повноваженнями. За штатним розписом там визначено три посади судді, дві з яких є вакантними. У суді є лише один служитель Феміди, але й у того закінчився п’ятирічний строк перебування на посаді, тому справи на нього не розподіляються.

По одному судді залишилося на Шполянщині, Кам’янщині та в Корсунь-Шевченківському. А це означає, у разі якщо суддя іде на лікарняний чи у відпустку – відправляти правосуддя там буде нікому. По два служителя Феміди – у Чигиринському, Катеринопільському, Лисянському, Христинівському, Канівському, Смілянському районних судах.

Таким чином, з 23 місцевих загальних судів регіону лише 5 повноцінно забезпечені суддівськими кадрами: Городищенський, Жашківський, Маньківський, Тальнівський районні суди, а також Ватутінський міський суд. А тому в області склалася ситуація, коли неможливо здійснювати на належному рівні судочинство, а також невідкладно, у передбачених законом випадках, вирішувати слідчими суддями клопотання щодо проведення слідчих дій на стадії досудового розслідування.

Адже якщо кримінальні справи таки розглядаються в інших судах області. Апеляційний суд Черкаської області визначає підсудність по них. Тобто направляє їх із судів, у яких не відправляється правосуддя,  до найбільш територіально наближених. Хоча процес визначення підсудності вимагає додаткового часу, через що строки розгляду справ збільшуються. До того ж громадяни змушені діставатися на засідання до судів інших районів, які почасти знаходяться за десятки кілометрів від їх населеного пункту.  А от питання щодо захисту цивільних прав та інтересів суб’єктів цивільних правовідносин взагалі стоять на місці. Адже, згідно з урахуванням положень ст.116 Розділу 3 ЦПК України, можливість звернень суб’єктів до іншого суду, у разі неможливості утворити склад повноважного суду, не передбачена.

Варто зазначити, що нестача суддівських кадрів – не лише на Черкащині. По всій Україні у місцевих судах бракує суддів. Тим часом щотижня Вища рада правосуддя звільняє у відставку по кілька суддів, натомість поповнення новими суддями відбувається значно повільніше. Адже заповнення вакантних посад або шляхом проведення конкурсу, чи відрядження, а також через кваліфікаційне оцінювання суддів потребує певного часу.

Прочитайте ще:

Залиште коментар