У минулому році рівень злочинності в Черкасах знизився

У минулому році рівень злочинності в Черкасах знизився

У нашому місті торік зафіксували на 6,5 % менше злочинів проти рівня 2016 року. Про це під час позачергового пленарного засідання сесії, яка відбулася 14 лютого, повідомив керівник Черкаської місцевої прокуратури Сергій Шелудяков. Утім, за його словами, показник злочинності продовжує бути вищим обласного рівня. Про це повідомляють на офіційному сайті Черкаської міської ради.

Як поінформував прокурор, за минулий рік зменшилася кількість умисних вбивств – на 33%, крадіжок – на 7%, грабежів – на 52%, шахрайств – на 34%, вимагань – на 80%. Натомість працівники їхнього відомства констатують: на 6,3% зросла кількість умисних тяжких тілесних ушкоджень, на 7% проти статевої свободи та недоторканості особи, на 4% більше зафіксували розбійних нападів, зріс ще і рівень злочинів у сфері обігу наркотичних засобів.
– Відсоток розкриття злочинів становить майже 36%, – говорить він. – Разом із тим, однією з проблем міста лишається кількість дорожньо-транспортних пригод, які спричинили смерть потерпілого. Торік таких ми зафіксували 11 випадків.
564 кримінальних проваджень, за словами Сергія Шелудякова, було скеровано до суду. Це на 150 більше, аніж у 2016 році.
У 2017 році до суду було спрямовано 8 обвинувальних актів у сфері корупції, 1 у земельній сфері та 4  у бюджетній.
Як розповів прокурор, у межах реалізації представницьких функцій торік скеровано 29 позовних заяв на суму 45,3 млн грн, з яких вже задоволено на майже 14 млн грн та ще майже 2 млн грн – добровільно відшкодовано до бюджету.
За втручання Черкаської місцевої прокуратури в судовому порядку до комунальної власності міста передано гуртожиток балансовою вартістю 4,5 млн грн.
Упродовж 2017 року прокуратура скерувала до Управляння захисту економіки в Черкаській області 32 матеріали стосовно порушення посадовими особами органів державної влади та місцевого самоврядування вимог Закону України «Про запобігання корупції».
– За результатами їх розгляду складено 22 протоколи стосовно 22 посадових осіб, – констатував Сергій Шелудяков та наголосив на необхідності до 31 березня подати декларацію.

Прочитайте ще:

Залиште коментар