У неділю черкасці освячували вербу

У неділю черкасці освячували вербу

1 квітня 2018 року у свято Входу Господнього в Єрусалим митрополит Іоан звершив урочисте богослужіння у Свято-Троїцькому кафедральному соборі м.Черкаси у співслужінні соборного духовенства. Напередодні свята, 31 березня ввечері, архіпастир звершив  Всенічне бдіння. Під час вечірнього Богослужіння було освячено віття верби.

Про це повідомив сайт Черкаської єпархії УПЦ КП.

За Богослужінням багато вірян приступили до святого Причастя. Також упродовж дня велика кількість вірян приходили до храму, щоб освятити гілочки верби і рознести це благословення по своїх домівках.

Вербна неділя – це остання неділя перед Світлим Христовим Воскресінням. День Вербної неділі нагадує християнам урочистий вхід Ісуса Христа в Єрусалим, який знаменував собою безпосереднє наближення Його Страстей і смерті на хресті. Люди, які Його вітали, кидали на дорогу плащі та зелені галузки пальм, вигукуючи: «Осанна Синові Давида!».

Свято також ще називається неділею Ваїй (гілок), Квітною, або Вербною, неділею, тому що в цей день віруючі освячують віття верби (яка заміняє в нас пальмові вітки). Тримаючи в руках перше весняне гілля, ми славимо Спасителя як Переможця смерті; бо Він воскрешав померлих (Лазаря та інших) і цього дня входив в Єрусалим для того, щоб померти за наші гріхи і воскреснути, і тим спасти нас від вічної смерті. Віття означає знак перемоги Христа над смертю і нагадує нам про майбутнє воскресіння із мертвих.

Прочитайте ще:

Залиште коментар