У новому парку Черкас планують літній театр, мотузковий майданчик, скейт-парк, велосипедні доріжки, футбольне поле й тенісні корти

У новому парку Черкас планують літній театр, мотузковий майданчик, скейт-парк, велосипедні доріжки, футбольне поле й тенісні корти

Літній театр, мотузковий майданчик, скейт-парк, велосипедні доріжки, футбольне поле й тенісні корти. Такою насиченою та, як обіцяють автори проекту, одночасно гармонійною може бути інфраструктура нового парку в Черкасах під назвою «Спортивний». Він розташований на ділянці площею понад 16 гектарів у районі вулиці Олексія Панченка (колишня – Ярослава Галана).
Днями комунальне підприємство «Дирекція парків» презентувала своє бачення його реконструкції.

Про це повідомила прес-служба Черкаської міської ради.

У 2016 році в рамках громадського бюджету за розробку проектно-кошторисної документації віддали голоси майже вісімсот жителів нашого міста. На що минулоріч спрямували близько 850 тисяч гривень. Цей парк планують облаштувати з природнім живим лісом для сімейного відпочинку та для всіх охочих займатися спортом.
За словами очільника «Дирекції парків» Володимира Стойка, це об’єкт природно-заповідного фонду місцевого значення. Поруч з різноманітними спортивними локаціями, тут зведуть дитяче кафе, облаштують господарські будівлі, встановлять лавочки, вуличні столи, урни, альтанки, тераси, мангалів-барбекю, гамаків, передбачене й створення системи освітлення. Для втілення всіх цих амбітних задумів, говорить він, необхідно майже 60 мільйонів гривень.
“Для реалізації проекти можемо залучати різні джерела фінансування надходжень – це і кошти міського, обласного, державного бюджетів та кошти спонсорів на умовах публічно-приватного партнерства, – говорить Володимир Стойко. – Загалом саме від фінансування й залежить те, наскільки швидко в нашому місті з’явиться цей парк”.
Як розповів один із ініціаторів розробки такого проекту, депутат Руслан Зоря, статус парку цій земельній ділянці надали в 2014 році.
“Люди пам’ятають, як у вісімдесятих роках тут була «стежка здоров’я», місця для занять спорту й пробіжок, – говорить він. – Через це з’явилася ідея створити там сучасний парк, за концепцією одна з частин якого була б облаштована для більш спокійного відпочинку, інша – для більш активного дозвілля й занять спортом”.
Під час обговорення заступник міського голови Черкас Юрій Ботнар, який курує комунальне підприємство «Дирекція парків», позитивно оцінив концепцію реконструкцію парку «Спортивний» та запропонував облаштувати на його території боксерський ринг під відкритим небом.
“Подібні проекти, безумовно, треба впроваджувати, – говорить він. – З одного боку, щоб зупинити можливу забудову таких рекреаційних майданчиків нашого міста, з іншого – аби «оживити» віддалені район Черкас та посилити, таким чином, динаміку їхнього розвитку”.
Водночас, Володимир Стойко запевнив, що під час реалізації проекту намагатимуться максимально зберегти зелені насадження.
“Дерева зноситимуться тільки в тому випадку, якщо вони будуть аварійними, й ми отримаємо необхідні на це дозволи”, – говорить він.
Обговорення проекту парку “Спортивний” з Володимиром Стойком в ефірі Черкаської регіональної дирекції “Національного суспільного телебачення України” – https://www.youtube.com/watch?v=LsUGTrVTbfc.

Залиште коментар