У прокуратурі провели навчально-практичне заняття

У прокуратурі провели навчально-практичне заняття

Ювенальні прокурори на семінарі обговорювали правові норми складання досудової доповіді у кримінальних провадженнях стосовно неповнолітніх.

У прокуратурі Черкаської області під головуванням прокурора області Сергія Овчаренка за участі керівників місцевих прокуратур, начальників відділів та ювенальних прокурорів проведено навчально-практичне зайняття Школи ювенального прокурора на тему: “Особливості застосування правових норм інституту пробації та складання досудової доповіді у кримінальних провадженнях стосовно неповнолітніх”.

Діти є особливою категорією громадян у суспільстві, які за своєю соціальною та віковою незрілістю не здатні в повній мірі усвідомлювати характер вчинюваних щодо них дій та не мають змоги самостійно захищати свої права, що зумовлює постійний посилений нагляд органів прокуратури за додержанням законів під час їх кримінального переслідування, затримання, поміщення у місця несвободи, обрання запобіжних заходів, тощо.

Прокурор області Сергій Овчаренко зазначив, що обізнаність прокурора з вимогами чинного законодавства, його новелами та правозахисною практикою, а також уміння аргументовано формулювати правову позицію в суді є запорукою належного виконання визначених ст. 2 КПК України завдань кримінального провадження.

Підставою для проведення семінару стало внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення виконання кримінальних покарань та реалізації прав засуджених, прийняття Закону України “Про пробацію”, що є результатом на шляху до впровадження європейської моделі роботи з правопорушниками.

У ході навчально-практичного заняття обговорено всі проблемні та актуальні питання щодо застосування пробації, звернуто увагу на складання досудової доповіді та проведено практичне зайняття серед ювенальних прокурорів області, підготовлено та скеровано на їх адреси Пам’ятку ювенального прокурора “Застосування правових норм інституту пробації та складання досудової доповіді в кримінальних провадженнях стосовно неповнолітніх”.

Учасниками семінару обговорено теоретичні та практичні аспекти діяльності прокурора, спрямовані на забезпечення виконання судових рішень.

Захід пройшов у формі живого діалогу між учасниками, у ході якого вони обмінювалися думками та ділилися досвідом.

Повідомляє Прес-служба прокуратури Черкаської області.

Прочитайте ще:

Залиште коментар