У 8 школі вшанували Героя України Андрія Черненка

У 8 школі вшанували Героя України Андрія Черненка

Майданівцю, Герою Небесної Сотні Андрію Черненку у Черкасах відкрили меморіальну дошку. Пам’ятний знак установили на фасаді школи, де він навчався. 18 лютого 2014 року він був поранений у груди та доставлений із Будинку профспілок до лікарні, де активіста не змогли врятувати. Пам’ять черкаського героя вшанували усією шкільною родиною.
Патріотичні вірші, пісні про Майдан, гіркі спогади, які нагадують про подвиг співвітчизників. Сьогодні у школі № 8 відкрили меморіальну дошку євромайданівцю, Герою України Андрію Черненку. Вшанували земляка учні, педагоги, представники влади, рідні майданівця. Життя чоловіка обірвалося у 36 років. У героя залишилася молода дружина та маленька донька.
– Сьогодні українські чоловіки продовжують захищати Батьківщину, саме тому молоде покоління має пам’ятати про їхній подвиг, – сказав директор департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР Ігор Волошин.
Меморіальну дошку встановили за ініціативи школи, до справи долучилися і випускники закладу. У школі про Андрія згадують лише хороше. Учитель трудового навчання Валерій Конавець викладав у нього кілька років.
– Він завжди був усміхнений. Коли питав у нього, чому завжди радіє, говорив: «Мама казала, що я таким народився!», – розповів педагог. – Це дуже добре, що ми вшанували Андрюшу. Пам’ять добра про нього. Добрий, порядний хлопець.
Меморіальну дошку герою відкрила його мама, Лідія Черненко.
З метою вшанування черкасців, які боролися за європейське майбутнє України, меморальні дошки відкриті у 9-ти закладах міста:
Подолянчуку Євгену, школа № 3;
Каравайському Богдану, школа № 18;
Терещенку Андрію та Шаповалу Олександру, школа № 30;
Момоту Ігорю, школа № 26;
Панченку Олексію, школа № 4;
Амбросу Сергію, гімназія № 31;
Галві В’ячеславу, колегіум «Берегиня»;
Вергаю Віталію, школа № 28;
Лазаренку Павлу, Перша міська гімназія.
Найближчим часом ще у кількох закладах Черкас з’являться меморіальні дошки атовцям та майданівцям.

Прочитайте ще:

Залиште коментар