У Смілі – надзвичайна ситуація: це єдине місто на Черкащині, що й досі без тепла

У Смілі – надзвичайна ситуація: це єдине місто на Черкащині, що й досі без тепла

У місті оголосили надзвичайну ситуацію. Таке рішення 30 жовтня одноголосно ухвалила комісія з надзвичайних ситуацій. Документи направили на затвердження в область. Піти на такий крок міська влада вимушена через відсутність теплопостачання у основній частині міста, якій з 2010 року надавало тепло ТОВ «Сміла Енергоінвест». Про це пише “Черкаський край“.

Подали тепло ТОВ «Смілаенергопромтранс» та «Сміла -Тепло-2017», це мікрорайон Т.Шевченка та район обласної психіатричної лікарні. «Зелене» світло теплу всьому місту могло б дати рішення міської ради про гарантії комунальному підприємству «Смілакомунтеплоенерго» на опалювальний період 2017-2018 років, якщо у нього виникнуть борги. Розглянути це питання було п’ять спроб, однак чотири рази — на позачергову і на чергову сесію хоча б мінімальної більшості (19 із 36) депутатів зібрати не вдалося. Останнього разу для кворуму не вистачило двох обранців.

Сьогодні Сміла — єдине місто в Черкаській області, що залишається без тепла. Про ситуацію знають на всіх рівнях — у кабінетах влади та правоохоронних органів — одна за одною відбуваються зустрічі та перемовини з керівництвом області, представниками державних органів влади, НАК «Нафтогаз України» і т.д. У Смілу вже двічі приїздив заступник голови Черкаської ОДА Сергій Овчаренко.

На депутатських слуханнях у понеділок, 30 жовтня, секретар міської ради вкотре намагався переконати депутатів прийти на сесію, зачитав проект рішення, і запропонував внести пропозиції, які є у депутатів. Наголосив, що міська влада знайде спосіб подати тепло смілянам.

Активно працює тимчасова комісія, створена рішенням виконавчого комітету. Вона в присутності працівників поліції разом з небайдужими активістами, депутатами, учасниками АТО перевіряє котельні, які є власністю міста та громади, а не згаданого ТОВ. На окремих котельнях виявлено відсутність блоків управління та інших частин обладнання. «Сміла Енергоінвест», яке на сьогодні має майже 180 мільйонів боргів перед НАК «Нафтогаз України», «Черкасигаз» та іншими структурами, знову намагається зайти в опалювальний сезон, а тому всіляко перешкоджає перевіркам. Хоча ще минулого року міські депутати ухвалили рішення розірвати договір про співпрацю з компанією. Розпочалася судова тяганина.

За словами обласних чиновників, які нині часті гості в місті, рівень розрахунків абонентів за спожите тепло в Смілі — 149 відсотків. Тобто, люди платять сповна, але виручки на рахунках підприємства — немає.

Всі кроки міської влади секретар міської ради, в. о. міського голови Віктор Федоренко, його заступники доводять до відома смілян. Минулої суботи відбулося віче біля міського Будинку рад. Серед депутатів та громади звучать пропозиції вирішувати питання кардинальними засобами — для початку акціями протесту.

— Ми не запускали у місто «Сміла Енергоінвест», ми не накопичували борги, — наголосив Віктор Антонович на останній зустрічі з громадою, — і не хочемо тепер брати їхні борги на себе, не хочемо, щоб вони лягли на плечі смілян. Тому почали боротися з ними, у тому числі в судах. У нас є ліцензія на комунальне підприємство, кошти, щоб оплатити постачання газу, відновлюємо документи, які не віддає «Смілаенергоінвест», збираємо спеціалістів, які можуть запустити котельні в ручному режимі, знайшли, де взяти плати, без яких нас залишив «СмілаЕнергоінвст». Нас підтримує поліція та небайдужі сміляни. День-два-три і будемо запускати самі. Думаю, цього тижня тепло у смілян буде. Наше завдання — дати людям тепло. Другого Алчевська у Смілі не буде.

Прочитайте ще:

Залиште коментар