У Смілянському лісгоспі триває лісокультурна кампанія

У Смілянському лісгоспі триває лісокультурна кампанія

Весна цього року не тільки рання, а й суперечлива та неоднозначна: з погодними примхами та змінами настрою… А ще постійні розмови про епідемію трохи пригнічують, однак життя не стоїть на місці і нині лісівники продовжують створювати новий ліс. Трудитися їм доводиться в умовах загальнодержавного карантину, однак дотримуючись усіх протиепідемічних правил та рекомендацій, вони висаджують лісові культури.

Без сумніву, справжньою «родзинкою» Смілянського лісгоспу є вирощування сіянців дуба звичайного із закритою кореневою системою. Ця технологія для підприємства не нова, оскільки її впровадили тут ще у 2008 році. І вона виправдала себе з-поміж інших методів, адже після проростання сіянець не треба викопувати, обрізати корінь. У такий спосіб формується міцна коренева система, яка не пошкоджується при пересадці у відкритий ґрунт.

Вирощений посадматеріал із ЗКС приживається практично стовідсотково, має сильнішу енергію росту, ніж лісові культури, створені звичайним способом. З неушкодженою кореневою системою при посадці рослина швидко набирає необхідні поживні речовини і в перші роки зростання дає максимальний приріст. Такі саджанці не бояться негативного впливу забур’янення та пригнічення другорядними деревними породами. Тож ще однією важливою перевагою є зменшення витрат на догляди за лісовими культурами.
як повідомила пресслужба Черкаського обласного управління
лісового та мисливського господарства буде висаджено понад 100 га лісових культур. Окрім того, проводиться доповнення на площі 210 га. Загалом буде висаджено біля 400 тис. лісоутворюючих порід, де головної породи дуба звичайного – 205 тис.шт., з яких із закритою кореневою системою (у касетах) -110 тис. шт.

Лісокультурна кампанія триває, адже весна не чекає і потрібно все зробити вчасно.

 

Залиште коментар