У Смілянській лабораторії ветсанекспертизи ретельно перевіряють м’ясо

У Смілянській лабораторії ветсанекспертизи ретельно перевіряють м’ясо

У деяких містах Черкащини, зокрема, в м.Золотоноша, заборонили продаж м’яса  свинини у зв’язку з форс-мажорним випадком – виявленням африканської чуми. Працівники ветлабораторії Сміли уважно перевіряють продукцію, щоб шкідливий товар не потрапив на смілянський ринок. 

– Кожна тушка свинини, яка приходить на ринок, ретельно перевіряється в лабораторії, – розповідає завідуюча лабораторією ветеринарної санітарної експертизи Смілянського колгоспного ринку Валентина Барінова кореспондентові Сміла.city . – Обов’язково вимагаємо ветеринарну довідку про  передзабійний клінічний огляд. В цій довідці вказується температура туші на період перевірки. Довідка дійсна три дні. Також вимагаємо доставляти в лабораторію голову туші з язиком, під`язичкою, з усіма лінфоузлами, серце, селезінку та ін.

Два рази на місяць завідуюча проводить з реалізаторами лекції-бесіди про те, що вони відповідають за якість м’яса і повинні ретельно стежити за тим, що закупляють, в якому клінічному стані перебуває тварина. Реалізатори  добре знають ознаки африканської чуми свиней та інших захворювань, проінформовані про наслідки халатного ставлення до своєї роботи. Актуальна інформація регулярно висвітлюється на дошці оголошень на ринку.

Валентина Григорівна повідомила, що смілянські м’ясники не їздять закуповуватись у Золотоніському напрямку, тому не привезуть звідти ніяких захворювань, а в нашій стороні зараз спокійна епізоотична ситуація, відбувається строгий контроль.

Нагадаємо, що в радіусі 20 кілометрів навколо Золотоноші оголошено зону спостереження.

Відповідне рішення  ухвалила спільна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Представники міської та районної рад, санітарники й силовики зустрічалися через форс-мажорний випадок, котрий трапився напередодні.

У місті  виявили захворювання африканської серед декількох свиней, але про карантин наразі мова не йде, адже тварини перевозились транзитно. Задля убезпечення від катастрофічних наслідків наразі фахівці відповідних служб працюють згідно передбачених норм, а члени комісії тим часом оголосили про своє оперативне рішення – встановити зону нагляду в радіусі двох десятків кілометрів, інформує Черкаси.city з посиланням на zolotonosha.ck.ua.

Це, зокрема, передбачає повну заборону торгівлі живими свинями, або продуктами зі свинини. Виняток, згідно із законом, передбачений лише для м’яса, отриманого на спецбійнях, котрі мають відповідний дозвіл. Також протягом цього періоду в превентивних цілях буде здійснено повний перепис поголів’я свиней як в місті, так і в районі – в межах утвореної зони. Це стосується як ферм, так і приватних господарств.

Прочитайте ще:

Залиште коментар