У Всесвітній день вишиванки черкащани продемонстрували свої національні вбрання

У Всесвітній день вишиванки черкащани продемонстрували свої національні вбрання

Щороку в третій четвер травня у світі відзначають День вишиванки. Це свято покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

Це свято може відзначити кожен охочий, вдягнувши на роботу, навчання чи на зустріч із друзями українське національне вбрання.

16 травня скористалися нагодою продемонструвати свої вишиванки багато черкащан. У багатьох колективах працівники прийшли на роботу у вишитих сорочках і сукнях. А фотографіями охоче ділилися в мережі інтернет. Серед них і працівники Черкаської міської ради, і депутати, і патрульні поліцейські, і журналісти, і працівники комерційних та державних установ.

«Надзвичайно приємно сьогодні бачити велику кількість жителів нашого міста в українському національному одязі. Наша вишиванка – це генетичний код нації. У цей день хочеться побажати черкащанам не тільки яскравих кольорів на вишиванках, а й і яскравих барв у житті», – зазначив міський голова Черкас.
«Я хочу, щоб вишиванка була не лише одягом, не лише зовнішнім зображенням, а була в кожного з нас у серці. Тому що коли українець є щирим і має українські цінності в серці і любов до свого міста, тоді буде успішне місто і успішна країна», – додав заступник міського голови Ігор Волошин.
“Вишиванка – не просте вбрання українців! Це символічна річ для кожного з нас! В орнаменті можна побачити сліди історії нашої країни та історію свого роду», – зауважив начальник Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Олександр Свіренюк.
«Оберігаючи традиції, будуємо сильну державу! Зі святом, українці!», – написала у «Фейсбук» речниця Патрульної поліції в Черкаській області Зоя Вовк.

Пропонуємо читачам «Про головне» переглянути підбірку світлин черкащан у вишиванках.
Фото з сайту Черкаської міської ради, «Вичерпно» та «Фейсбук».

 

Залиште коментар