У Жашківському районі до 1 вересня оголосили карантин

У Жашківському районі до 1 вересня оголосили карантин

Усе почалося з того, що 19 липня невідомий зателефонував місцевим ветеринарам і повідомив, що неподалік Жашкова на узбіччі траси Київ-Одеса хтось викинув труп свині. У спеціалізованій лабораторії провели аналізи і підтвердили зараження тварини африканською чумою.

Керівник ринку «Чародій» Василь Поліщук вбачає у цьому недобросовісну конкуренцію і утиск його бізнесу.

– Ви знаєте прекрасно, що рік тому масово гинули свині в Скибині. Ніхто нічого не казав. Чому усе приховали? Бо то були свині одного із районних чиновників? – каже пан Поліщук.

І він, і інші підприємці, які торгують на цьому ринку м’ясом, розповідають про численні порушення при оформленні протоколу протиепізоотичної комісії. Зокрема, деякі із вказаних у ньому посадовців зізналися, що не підписували документ. Не було вчасно виставлено пости.

У перші дні після виявлення чуми найпопулярнішими запитаннями підприємців до влади були такі:

– Якщо це інфекція, якщо це чума, то чому м’ясний павільйон працює? Чому магазини торгують місцевим м’ясом?

– Якщо ви знаєте, що свиню привезли із Київської області, то які запитання до дирекції і підприємців із ринку «Чародій»?

І дійсно, відразу після виявлення африканської чуми підприємцям дозволили торгувати м’ясом тварин, забитих на бойні. Ті проти, бо вважають, що кращого, ніж власний забій, нема.

Впродовж наступного тижня були переговори із владою, щоб та дозволила торгівлю, а коли цього не сталося, 30 липня, підприємці Жашківщини та козаки Чорноморського козачого війська встановили поблизу Жашківської райдержадміністрації палатку з плакатом ”Здолай корупцію! Геть нездарних керівників району, що довели район до зубожіння, беззаконня та свинячої чуми” і почали збір підписів за відставку керівництва.

Про це пише viche.ck.ua

Прочитайте ще:

Залиште коментар