У Золотоноші запідозріли маніпуляцію міської влади у реконструкції колектору

У Золотоноші запідозріли маніпуляцію міської влади у реконструкції колектору

Вже майже півроку тягнеться скандал з реконструкцією міської системи водовідведення у м. Золотоноша. Нагадаємо читачам, що ще наприкінці 2016 року, а саме 26-го та 28-го грудня, були підписані акти виконаних робіт. Лише на першій черзі робіт золотоніські комунальники мали намір освоїти майже 37 млн. грн. Про це пише live.ck.ua з посиланням на “Черкаський кур’єр”.

Звісно, даною оборудкою зацікавилися правоохоронці, вони запідозрили розкрадання бюджетних коштів. І ось, буквально декілька днів тому, на сайті Золотоноша (zolotonosha.ck.ua) з’являється матеріал, основною метою якого є спростування інформації щодо зловживань міської влади при реконструкції колектору.

За логікою автора даного матеріалу винними у всьому є народний депутат Владислав Голуб та правоохоронці. Перший – через те, що не дає місцевим князькам розкрадати бюджетні кошти. Другі – через те, що вони, нібито чинять тиск і не дають нормально працювати тим, хто реконструює колектор.

Основним же питанням стала ціна на пісок. Так, автор опублікував якісь незрозумілі платіжні накладні, де вартість закупленого піску дійсно становить 161 грн. 25 коп. за 1 куб м. У статті йдеться про те, що саме це і є той пісок, який купувала місцева влада для реконструкції колектору. І тут починається найбільш цікаве.

Перше, що одразу впадає в очі, це дати платіжок. Так, усі документи, представлені у відверто маніпулятивному матеріалі, датуються лютим та березнем 2017 року. Згідно ж наявної документації щодо реконструкції колектору, акти виконаних робіт були підписані ще наприкінці минулого року, а усі кошти – перераховані на рахунки виконавця ТзОВ «Ресурстехнобуд».

Як видно з документів, тільки аванс у розмірі 30% на придбання матеріалів для реконструкції колектору становив майже 9 млн. 300 тис. грн. І тут виникає питання: що ж це за такі матеріали, про які загалом усі чують, але ось деталей ніхто не знає?

Далі відбувається взагалі якась феєрія з піском за 161 грн. Згідно Ухвали Придніпровського районного суду м. Черкаси про проведення огляду щодо встановлення фактів розкрадання бюджетних коштів під час реконструкції колектору у Золотоноші, ціна договору становила 30999999 грн., строк виконання робіт 30.12.2016. Тобто, платіжки за пісок за лютий-березень 2017 року або є свідомим фейком, який запускається в інформаційний простір з метою введення в оману громадян, або ж невдалою спробою міської влади Золотоноші фальсифікувати платіжну документацію.

В Ухвалі суду чітко вказано, що пісок, придбаний ТзОВ «Ресурстехнобуд» в кількості 1022,5 куб м коштував 2720259,00 грн. Якщо розділити другу суму на першу, отримуємо вартість одного кубічного метру піску у розмірі 2660,4 грн. Таким чином, правоохоронці підтверджують інформацію про те, що пісок коштував не 161 грн, а майже 2700 грн, про що і повідомляв народний депутат Голуб.

З огляду на це, виникає цілий ряд запитань.

По-перше, що це за пісок, придбаний у лютому-березні поточного року?

По-друге, куди він пішов?

І, по-третє, можливо, це такий собі «додатковий» пісок, який купувався все за ті ж бюджетні кошти Золотоноші, аби приховати справжній, «золотий пісок», придбаний за 2700 грн?

Як бачимо, запитань доволі багато. Але сподіваємося, незабаром на усі запитання будуть відповіді. І дадуть такі відповіді правоохоронні органи, бо рано чи пізно все таємне стає явним, і тоді комусь прийдеться відповідати. Шкода тільки, що від корупційних оборудок чиновників страждають люди – прості мешканці Золотоноші, які мають право жити в чистому місті та користуватися чистою водою.

Залиште коментар