У Звенигородці “ніч музеїв” присвятили 100-річчю Вільного Козацтва і Української революції

У Звенигородці “ніч музеїв” присвятили 100-річчю Вільного Козацтва і Української революції

18 травня всі бажаючі мали змогу відвідати Звенигородський районний краєзнавчий музей ім. Т.Г.Шевченка з нагоди Європейської акції «Ніч Музеїв». Цьогорічна акція присвячена 100-річчю Вільного Козацтва Звенигородщини та 100 – річчю Української революції. На це свято чекали майже рік  дітки та дорослі, адже проводимо цей захід вже вшосте.
Про це повідомили в департаменті культури Черкаської ОДА.
Акція розпочалась   урочистою частиною,  де музейників  привітали  з ювілейним роком – 55 років відновлення роботи районного краєзнавчого музею та присвоєння йому ім’я Т.Г.Шевченка. Перший заступник голови райдержадміністрації Дмитро Васильович Задиряка та начальник відділу культури і туризму РДА Лілія Миколаївна Іщенко  разом з теплими,  щирими привітаннями вручили Грамоти не тільки працівникам районного краєзнавчого музею, а  і завідувачам громадських музеїв району – Голубу О.П- завідувачу приватного музею  українського побуту ХУІІІ –ХІХ ст.,  Браславському Л.Я.  – завідувачу музею єврейської культури Звенигородщини,  Лебединцю С.М. – завідувачу музею історії села Стебне, Кобеняку М.М. – директору Вільховецького СБК, за підтримку та популяризацію музейної справи у районі.Продовжився захід  традиційними виставками та майстер – класами  дитячої творчості Звенигородської дитячої художньої школи на чолі з педагогічним колективом, виставкою – продажем виробів декоративно-прикладного мистецтва Поліщук Н.В., представленням  кондитерських виробів від учнів ДНЗ «Звенигородського Центру підготовки і перепідготовки робітничих кадрів”,  виступами художньої самодіяльності Вільховецького СБК  на зеленій галявині.  А от серед майстер-класів були нові родзинки нашого дійства. Одним з самих вражаючих – це гасіння пожежі від Звенигородської  пожежно-рятувальної частини Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області. Дітки в волю нафотографувались, та набризкались з пожежних рукавів. Рятувальники  розповіли про можливі причини виникнення пожежі та нагадали про правила безпечної поведінки під час відпочинку в місцях масового перебування людей, біля водоймищ, під час знаходження підозрілих та вибухонебезпечних предметів, про заборону спалювання сухої трави, а також про дотримання правил пожежної безпеки під час перебування в лісах та лісопаркових зонах.

Дітки мали змогу поласувати солодкою ватою та баранцями з кукурудзи, а також вправно скакати на батуті. Також з захопленням відвідали майстер-клас з виготовлення оберегів Ляльки-мотанки, який провела викладачка Звенигородського центру дитячої та юнацької творчості Марущак Л.І.

Дорослі відвідали виставку козацької зброї, яку представив Голуб О.П., курінний отаман громадської організації «Козачанський курінь Вільного Козацтва» разом з своїми козаками.  Раювали та смакували традиційною вільховецькою смаженою картоплею з вогнища  від Кобеняка М.М.  та козацьким кулішем  від родини  Федоренка А.В.

А далі, як тільки сутеніло відвідувачів чекало віртуальне відкриття нової експозиції краєзнавчого музею, присвячене 100-річчю Вільного Козацтва Звенигородщини та 100 – річчю Української революції.  З промовами до шанованого товариства звернулись автори нашого альманаху «Спадщина» та багатьох книг, присвячених героїці нашого краю: Мицик В.Ф., Озірний О.А., Голуб. О.П., Лячинський С.С. На екрані, перед входом  до музею демонстрували відео презентацію експозиційних стендів новоствореної експозиції  та кінокартин :  «Ойра» аматорської кіностудії «Мальва» с. Легедзине, режисера Владислава Чабанюка та документальний  фільм «Тарас Шевченко. Ідентифікація» Сергія Проскурні.    На  завершення  при вимкненому світлі традиційна ліхтарикова екскурсія . Цього травневого вечора наш музей приймав відвідувачів та гостей до 24 години ночі.

Щорічна акція «Ніч у музеї» проходить за підтримки відділу культури та туризму РДА. Подяка працівникам районного Будинку культури – директору  Л.І.Кононенко, водію О.М.Іудову, звукорежисеру С.І. Слиньку, завдяки яким захід був забезпечений звуко-підсилюючою апаратурою, столиками та лавками для виставкової діяльності. Особлива подяка депутату міської ради А.В.Федоренко, за козацький куліш з вогнища, колективу художньої самодіяльності Вільховецького СБК, які звеселяли піснями та танцями, ще й частували смаженою картопелькою відвідувачів. Вдячні ми і  колективу дитячої художньої школи за майстер – класи та  аквагрим, центральній районній бібліотеці ім. Ю.С.Кримського в особі Н.Д.Кульбаченко, яка забезпечила демонстрацію  відео та кіно матеріалів нашого заходу.

Директор музею Олена Наріжна

Залиште коментар