Убитих радянською владою жителів Тернопільщини вшанували в Умані (Фото)

Убитих радянською владою жителів Тернопільщини вшанували в Умані (Фото)

В останні липневі дні минає 77 років з часу однієї із найстрашніших сторінок в історії нашої області. За кілька днів понад тисячу наших земляків – інтелігенція, українці-патріоти, члени ОУН-УПА, священики, яких радянська влада і її каральний орган НКВД кинула в каземати Чортківської тюрми, були розстріляні без суду і слідства, інших закатували під час етапування до Умані, що на Черкащині. Про це пише golos.te.ua.

«Більшовицька пропаганда навішувала свідомим українцям ярлик «українських буржуазних націоналістів». Саме тому такими людьми були вщерть заповнені тюрми західноукраїнських міст. Одна з таких – Чортківська тюрма», – зазначив голова Тернопільської ОДА Степан Барна під час поминальних заходів за загиблими земляками в Умані.

До меморіалу закатованим жертвам уманського етапу приїхали сотні жителів нашої області, представники Черкащини й Умані.

Степан Барна нагадав, що 750 в’язнів Чортківської тюрми було відправлено за маршрутом Чортків – Умань, через Скалу-Подільську, далі – на Кам’янець-Подільський, Дунаївці, Жмеринку. Всіх їх було вбито та закатовано. Ці події називають ще уманською катівнею.

Біля Меморіалу жертвам репресій та колишнім в’язням Чортківської тюрми запалили лампадки та поклали квіти. А духовенство на чолі з Владикою Нестором відправило молебень за загиблими.

      

Прочитайте ще:

Залиште коментар