Учителі чотирьох шкіл області тренуються по-новому навчати майбутніх першокласників

Учителі чотирьох шкіл області тренуються по-новому навчати майбутніх першокласників

У Черкасах стартував тренінг для шкіл-учасниць всеукраїнського пілотного проекту «Нова українська школа». В Україні таких навчальних закладів визначено 100. Саме на їхній базі розпочнеться впровадження та апробація нової парадигми сучасної початкової освіти. Протягом уже найближчого навчального року кілька перших класів кожної школи почнуть навчатися за новими принципами і власне розробляти методичні матеріали для шкіл всієї України. Попередньо чотири школи області вибороли право такої участі, а саме: Черкаська гімназія № 9, Смілянська школа №3-колегіум, Золотоніська гімназія ім. С.Д.Скляренка та Золотоніська школа № 2 інформаційних технологій. 

Для представників цих шкіл із 11 до 14 липня триватиме тренінг на базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників. Проводять навчання методисти інституту, які минулого тижня пройшли спеціальне навчання в місті Ірпінь.

– Для участі у цьому проекті відібрані найпотужніші навчальні заклади нашої області і найкреативніші вчителі, – говорить ректор Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Наталія Чепурна. – Завдання перед цими учителями стоять важливі та складні, але вони мають досвід, постійно перебувають у пошуку нових шляхів та методів навчання, усвідомлюють, що настав час зробити цей крок уперед до змін. Тому вони впораються із цією задачею.

Серед особливостей нової української початкової школи визначають дитиноцентризм, компетентнісний підхід, не вивчення предмету, а навчання дитини, використання інтегрованих уроків, ранкових зустрічей, кейс-уроків, ігрових форм навчання, зміни до системи оцінювання, творчий та діяльнісний підхід до навчання, залучення всіх діток до навчального процесу та багато іншого. Про це і говоритимуть під час тренінгу.

Учителі, які беруть участь у проекті, розроблятимуть та творитимуть нові уроки, методичні матеріали, підручники. Досвід, здобутий протягом пілотного навчального року, вони передаватимуть іншим учителям області. Із 2018 року перші класи всіх шкіл України розпочнуть працювати за оновленими стандартами. На Черкащині в 2018 році 680 учителів набиратимуть перші класи. Їхнє навчання-тренування заплановане на лютий-березень та липень-серпень наступного року.

За інформацією прес-служби Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників

Прочитайте ще:

Залиште коментар