Умань атакують кліщі

Умань атакують кліщі

Зони відпочинку в Умані стають небезпечними. Адже поруч з дитячими гірками у скверах і парках ховається кліщ. Станом на 27 липня в Умані зареєстровано 6 випадків захворювання на Бореліоз, (в народі хвороба Лайма).

Як вберегтись від кліщів та що робити коли комаха вже вкусила дізнавалась Вечірня Умань.

– За минулі кілька тижнів троє людей (це із числа тих, кого я знаю) постраждали від укусів кліщадвоє із них: молодий чоловік і моя однорічна донька нині отримують профілактичне лікування аніотибіотиками, ще одна 5-річна дитина проходить курс лікування – 21 день, – розповідає уманчанка Ліля Кушніренко на своїй сторінці у Фейсбук.

Як повідомили у черкаському обласному лабораторному центрі міністерства охорони здоров’я України, кошти на проведення дезінфекції з державного бюджету не виділяються і згідно чинного законодавства лабораторний центр не зобов’язаний проводити дезінфекцію.

– Станом на 27 липня в Черкаській області зареєстровано 55 випадків укусів кліщів, що на 5 менше ніж у 2016 році. Зокрема в Умані за липень місяць на Бореліоз захворіло троє людей» – розповідає Марія Григоренко, працівниця Черкаського обласного лабораторного центру.

Як вберегтися від небезпечних укусів, та що робити коли ви виявили кліща на своєму тілі уманчанам розповів В.О. начальника відділку охорони здоров’я Ігор Григоренко.

Як вберегтися від кліщів?

– Кліщі найбільш активні у травні-червні та в серпні-вересні. Небезпечні комахи живуть переважно у сирих і вологих місцях, на прогрітих сонцем схилах, у високій траві, кущах та біля стежок.

У міських парках ризик стикнутися з цими малоприємними комахами дещо нижчий, ніж у “дикому” лісі. Але все ж, якщо ви зібралися на відпочинок на природі, одягніть світлий одяг (на ньому краще видно кліщів). Не забувати про шкарпеткиі і віддавати перевагу закритому вбранню. Використовуйте також спеціальні аерозолі, які відлякують кліщів. Раджу «Репілента» він коштує копійки.

Крім людей, жертвами кліщів можуть стати і домашні тварини.

Після того, як ви прийшли з лісу чи парку, ретельно перевірте на наявність кліща такі частини тіла:під пахвами, у вухах та біля вух, на шиї, в середині пупка, на вигинах колін і ліктів, у волоссі і біля нього, між ніг, навколо талії.

Після прогулянок на природі краще одразу прийняти душ, адже протягом кількох годин кліща можна змити.

Те саме стосується і домашніх улюбленців. Після прогулянки в першу чергу перевірте лапи, живіт та морду. Якщо ж після укусу пес ослаб, погано їсть, а білки очей пожовтіли, терміново зверніться до ветеринара. Кліщі переносять багато небезпечних захворювань для домашніх улюбленців.

Що робити якщо кліщ вже вкусив?

– Якщо вкусив кліщ, бажано не зволікати і звернутись у травмпункт. Там його дістануть і відразу передадуть у лабораторію на аналізи.

Якщо такої змоги немає, то варто обережно викрутити його пінцетом, ниткою або спеціальним гачком, який можна придбати в аптеці. Місце укусу обробити зеленкою або йодом. А з олією, підрізаними шприцами, ацетоном та іншими сумнівними методами раджу не експериментувати.

Які хвороби переносять кліщі та чим вони небезпечні?

– Від укусу кліща можна захворіти на Бореліоз, – це інфекційна хвороба і якщо вчасно не пройти курс лікування можна втратити зір, а в особливо складних випадках наступає параліч.

Якщо ви стали жертвою кліща — уважно стежте за своїм самопочуттям. Початок захворювання схожий на звичайну застуду або грип.

Хвилюватись варто якщо після укусу кліща: збільшились лімфатичні вузли, є болі в суглобах, м’язах, або навіть незначне підвищення температури тіла.

У більшості інфікованих людей на місці укусу кліща через деякий час (на 2-4-й день, іноді через місяць) виникає червона пляма, що збільшується і може сягати в діаметрі до 20-30 см. Якщо маєте червону пляму після укусу кліща – одразу звертайтесь до лікаря-інфекціоніста.

Залиште коментар