Унікальну грамоту знайшли на Черкащині 

Унікальну грамоту знайшли на Черкащині 

До Черкаського обласного краєзнавчого музею надійшла унікальна річ не тільки за своїм походженням, а й за станом збереження. Унікальна грамота датується 1811 роком. Потрапила до музею майже детективним способом. 

Грамота ординарного професора і доктора філософії Московського університету Романа Федоровича Тимківського (1785-1820), уродженця села Згар (тепер входить до м. Золотоноші) – рідного дядька видатного українського вченого-енциклопедиста, першого ректора Київського університету Максимовича Михайла Олександровича.

На Черкащині знайшли унікальну грамоту

Грамота видана про визнання його членом Товариства історії та старожитностей російських при Московському університеті, № 22. Це товариство мало обмежену кількість членів і великий престиж у вченому світі.

Грамота видана в Москві 1 грудня 1811 року. Грамота підписана головою Товариства Платоном Бекетовим та секретарем Іваном Двигубським. Зліва від підписів – кругла печатка Товариства із червоного сургуча. Навколо тексту грамоти – декоративне графічне оформлення у стилі початку ХІХ століття. По боках грамоти – колони, підписані на цоколях: зліва – Новгород, справа – Київ. На стрічках, які спускаються зверху колон, написано імена видатних письменників – Симона Суздальського, Іоанна Новгородського, Кіпріана, Макарія та Никона.

Грамота зроблена з тонкого картону, має в лівому нижньому куті поперечний водяний знак у вигляді рукописних букв Е Р, і цифри 1802.

За інформацією прес-служби Черкаського обласного краєзнавчого музею.

Залиште коментар