Управителя багатоквартирних будинків визначили у Черкасах

Управителя багатоквартирних будинків визначили у Черкасах

Сьогодні виконавчий комітет підтримав проект рішення щодо призначення управителя багатоквартирних будинків. Про це повідомляє сайт Черкаської міської ради.

Відповідний документ був підготовлений за результатами проведеного конкурсу, де найбільшу кількість балів по всім винесеним лотам – житловим будинкам у різних частинах міста – набрало ТОВ «Сантехбудконструкція».

Тож, відповідно до протоколу засідання комісії з призначення управителя багатоквартирних будинків міста Черкаси та проголосованого сьогодні рішення виконкому, повноваження з обслуговування усіх багатоквартирних будинків, якими раніше опікувались СУБи , крім ОСББ та ЖБК, передається на переможця конкурсу – ТОВ «Сантехбудконструкція».

Заступника міського голови Людмилу Бордунос, яка є куратором галузі ЖКГ, визначено уповноваженою особою від виконавчого комітету, яка підписує договори про надання послуги за кожним багатоквартирним будинком, що входив в об’єкт конкурсу, від імені співвласників, строком на 1 рік.

Тоді як департаменту житлово-комунального комплексу доручено після укладання договорів, забезпечити розміщення інформації про управителя на офіційному веб-сайті Черкаської міської ради та в кожному конкретному будинку (на прибудинковій території), зокрема на інформаційних стендах у під’їздах будинків та біля них, відповідного оголошення, що має містити інформацію про повне найменування управителя, його контактні телефони, номер та дату укладення договору, ціну послуг.

А комунальні підприємства «Придніпровська служба утримання будинків» та «Соснівська служба утримання будинків» мають не пізніше 31 травня цього року передати акти приймання-передачі товариству з обмеженою відповідальністю «Сантехбудконструкція» технічну документацію на будинки.

Під час обговорення міський голова Анатолій Бондаренко закликав жителів Черкас створювати в своїх будинках ОСББ. Таким чином, беручи відповідальність за умови та майбутній розвиток своїх багатоповерхівок.

З боку міської влади Анатолій Васильович пообіцяв подальше всебічне сприяння і фінансову підтримку ініціативам мешканців.

Зокрема, зауважив, що за результатами першого півріччя – при перегляді бюджету – ініціюватиме перед членами виконавчого комітету і депутатським корпусом внесення додаткових коштів на співфінансування робіт з капітального ремонту в будинках ОСББ.

Нагадаємо, що вже 11 років поспіль у місті діє відповідна міська програма підтримки ОСББ. Проте саме за головування Анатолія Бондаренка впродовж 2016-2018 років об’єднання співвласників багатоквартирних будинків отримали рекордну суму з міського бюджету – майже 35 мільйонів гривень.

Міський голова наголосив, що і хоча нині визначено переможця, який опікуватиметься житловим фондом, мешканці мають вільне право на загальних зборах змінити управителя чи форму господарювання, ухваливши рішення про створення ОСББ. Про це потім необхідно попередити ТОВ «Сантехбудконструкція», яка має 2 місяці на припинення обслуговування зазначеного будинку.

На доволі демократичних і прозорих взаємовідносинах мешканців з управителем їх будинків акцентує і Людмила Бордунос. Більше того – вказує на можливість впливу з боку міської влади – в разі якщо ТОВ «Сантехбудконструкція» ухилятиметься від виконання укладеної угоди та неякісно виконуватиме взяті зобов’язання.

– Згідно з укладеним договором, управитель має детально звітувати по кожному будинку щодо зробленого та витрачених коштів. Так, на кожен із 840 будинків буде відкрито особовий рахунок, де акумулюватимуться сплачені мешканцями кошти у вигляді квартплати. І саме з цього фінансового кошику конкретного будинку будуть здійснюватись відповідні відрахування на його утримання – від вивезення сміття, здійснення поточних робіт до капітальних ремонтів. – пояснює Людмила Іванівна.

А також додає, що, зважаючи на вкрай низькі тарифи Служб утримання будинків, які не переглядались з 2011 року, ті впродовж останніх років не мали змогу якісно надавати послуги з обслуговування житлового фонду.

До того ж урядовці фактично «зв’язали руки» органам місцевого самоврядування, заборонивши переглядати розміри квартплати для населення. Тому останній час у зв’язку зі стрімким зростанням енергоносіїв, рівня мінімальної заробітної плати, витратних матеріалів та запчастин, про жодний розвиток СУБів вже не йшлось.

Натомість останні мали стійку тенденцію до накопичення боргів.

Змінити ситуацію з обслуговуванням житлового фонду міста на краще вже в найближчий час обіцяє керівник ТОВ «Сантехбудконструкція» Андрій Бортник.
За його словами, їх підприємство вже не перший рік поспіль активно працює у житлово-комунальному секторі Черкас. Зокрема, надаючи послуги з зимового прибирання автошляхів, зелених зон, промивки внутрішньобудинкових систем опалення, будівництва та ремонту теплотрас тощо.

Для цього підприємство має всю необхідну техніку та персонал. Тому, Андрій Бортник запевняє у якісному та в повному обсязі наданні належних послуг для населення міста.

Залиште коментар