Урожай соняшника та сої на Черкащині гірший, ніж торік

Більшість аграріїв Черкащини уже підбивають підсумки зі збирання урожаю соняшника та сої. Разом з тим нещодавно розпочато жнива кукурудзи. Про це повідомляє «Економіка сьогодення».

Фермер із Катеринопільщини Олександр Лисенко повідомив, що весняні заморозки та посуха влітку вплинули на ріст рослин та формуванню урожаю на полях Черкащини.

«Звичайно, поточний рік не такий щедрий на соняшники та сою, як минулий. Урожайність цих культур у 2017 році знизилась», – повідомляє агроном.

Нестача ґрунтової вологи, за його словами, негативно вплинула на продуктивність рослин, що зумовило зниженню врожаю.

«Якби сприятливі погодні умови були хоч улітку, то урожайність підвищилась, – каже Олександр Лисенко. – Зерна набрали б потрібної ваги. Але через холодний травень рослини не змогли добре сформуватися».

У цьому році урожай соняшника порівняно із минулим роком, гірший. Урожайність цієї культури склала – 2,5 т/га. У минулому році –  3-3,5 т/га. Урожайність сої минулого року була 3 т/га, а цього року – 1,8 – 2,5 т/га.

За словами агронома із Катеринопільщини, гарного врожаю варто чекати від кукурудзи, бо погодні умови цього року були сприятливі для цієї культури.

«Дуже шкода, що ціна на зерно низька. Потрібно посіяти та виростити. Це все займає дуже багато часу та здоров’я. Цьогорічна ціна соняшнику 7 800 гривень за тону, а на сою 320 доларів. Ніхто не враховує, скільки агрономи витрачають коштів на палива, посівний матеріал, міндобрива», – скаржиться пан Олександр.

Прочитайте ще:

Залиште коментар