Усі охочі школярі мають займатися у групах подовженого дня безкоштовно, – депутат

Усі охочі школярі мають займатися у групах подовженого дня безкоштовно, – депутат

Фракція ВО «Батьківщина» у Черкаській міській раді вимагає всім охочим школярам надавати безоплатне місце в групах продовженого дня. Про це повідомляє депутат Черкаської міської ради Юрій Тренкін.

За його словами, до нього, як депутата Черкаської міської ради, звернулися черкасці, діти яких є учнями шкіл нашого міста. Ці школярі, на жаль, не мають можливості безкоштовно відвідувати групу продовженого дня у школі. Керівництво навчального закладу відмовило в отриманні такої послуги, мотивуючи це перенавантаженням безкоштовної групи продовженого дня, і запропонувало отримати цю послугу платно.

Як відомо, на один навчальний заклад відкрито лише ОДНУ групу продовженого дня. Хоча, згідно закону, група продовженого дня відкривається безкоштовно відповідно до заяв батьків.

– На жаль, далеко не всі батьки мають можливість вчасно (відразу після завершення уроків) забирати дітей зі школи та не мають фінансової можливості оплачувати додаткові освітні послуги. Наявність лише однієї групи продовженого дня на заклад є недостатньою. Не секрет, що, правильно організована робота в групі продовженого дня дає можливість гармонійно об’єднати навчання і виховання, організувати позаурочну діяльність та дозвілля дітей відповідно до їх інтересів і бажань, надати їм кваліфіковану допомогу у виконанні домашніх завдань, запобігати дитячій бездоглядності та безпритульності, що особливо важливо саме зараз, в час масового перебування батьків на заробітках за межами України, в час нестабільної обстановки всередині самої країни.
Відтак вважаю за необхідне:
-переглянути таку практику,
– розробити належний механізм для задоволення потреби школярів міста і віднайти з міського бюджету фінансування для відкриття додаткових груп продовженого дня.

Окрім того необхідно передбачити можливість створення інклюзивних та спеціальних груп подовженого дня для дітей з особливими освітніми потребами, зазначає депутат.

Залиште коментар