В атмосфері Черкас зросла концентрація діоксиду азоту

В атмосфері Черкас зросла концентрація діоксиду азоту

Результати аналізу проб повітря за лютий показали, що атмосфера у м. Черкаси забруднена вище допустимих норм діоксидом азоту та формальдегідом.  

Про це повідомив Черкаський обласний гідрометцентр.

У порівнянні з січнем середні за місяць концентрації цих речовин в Дніпровському мікрорайоні збільшились у 1,8 та 1,3 рази відповідно.

У порівнянні з лютим минулого року максимальна концентрація діоксиду азоту збільшилася у 7 раз, а середньомісячна концентрація збільшилася у 5 раз.


У центрі м. Черкаси вміст цієї речовини був на рівні ГДК і лише у Південному районі не перевищував ГДК.


Слід відмітити, що діоксид азоту (клас небезпеки 3) у концентраціях, що перевищує ГДК, негативно впливає на органи дихання людини, подразнює слизові оболонки. Особливо це відчувають люди з хронічними захворюваннями легенів.


Також Дніпровський мікрорайон забруднений формальдегідом. Середні за лютий концентрації формальдегіду перевищують ГДК у 2,7 рази. 


За індексом забруднення атмосфери (ІЗА) рівень забруднення атмосфери за лютий у місті вважається високим. ІЗА за лютий склав 7,22. У порівнянні з січнем ІЗА збільшився у 1,25 рази за рахунок збільшення середньомісячн
ої концентрації по формальдегіду та діоксиду азоту в Дніпровському мікрорайоні.

 

Діоксид азоту та формальдегід потрапляють в атмосферу з викидами підприємств та автотранспорту. Зважаючи на те, що викиди автотранспорту найбільше накопичуються в районах зупинок та перехресть вулиць, рекомендуємо не використовувати тротуари вулиць, переповнених автотранспортом, для прогулянок на свіжому повітрі.

Прочитайте ще:

Залиште коментар