В Черкаській області сільська рада незаконно використовувала землі вартістю понад 2,5 млн гривень

В Черкаській області сільська рада незаконно використовувала землі вартістю понад 2,5 млн гривень

Господарським судом Черкаської області було скасоване рішення з сільських рад Золотоніщини про надання 15 земельних ділянок загальною площею понад 12 га в оренду. Приблизна вартість ділянок – близько 2,5 млн гривень.

Установлено, що вказані земельні ділянки надані сільської радою в оренду сільськогосподарському товариству на 10 років без проведення встановленої законодавством процедури земельних торгів. Тому, прокуратура звернулася до суду з вимогою скасувати рішення про їх надання, визнати укладені договори оренди недійсними, а землю повернути територіальній громаді. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Черкаської області.

Зазначений позов – чергове реагування прокуратури на випадки грубих порушень закону при розпорядженні та використанні земель державної власності. Адже незаконна передача землі у користування порушує інтереси держави та територіальних громад, оскільки унеможливлює правомірне отримання до бюджету коштів за таке користування та перешкоджає законному розпорядженню ними.

У подальшому спірні земельні ділянки можуть бути надані в оренду в установленому порядку.

Залиште коментар