В Черкасах найбільше інвестують в будівництво житла – А. Бондаренко на інвестфорумі

В Черкасах найбільше інвестують в будівництво житла – А. Бондаренко на інвестфорумі

Міський голова Анатолій Бондаренко взяв участь у роботі ІІІ Міжнародного інвестиційного форуму. Наймасштабніша бізнес-подія року відбулася вчора, 12 жовтня, й зібрала близько півтори сотні учасників. Черкаський мер долучився до однієї з панельних дискусій на тему «Промоція інвестиційного потенціалу муніципалітетами» та розповів про співпрацю з бізнесом у обласному центрі, повідомляє прес-служба міської ради.
– Перспективу розвитку Черкас бачу у вмілому поєднанні економічної доцільності, раціонального використання наявних природних ресурсів та збереженні унікальних пам’яток історії, – сказав він. – Із кожним роком Черкаси нарощують свій економічний та інвестиційний потенціал, зростає ділова активність та розширюється міжнародне співробітництво, партнерські зв’язки з містами країн ближнього і дальнього зарубіжжя. На сьогодні ми маємо немало прикладів взаємовигідної співпраці вже немало, і є всі передумови для того, щоб у майбутньому їх було набагато більше.
За результатами року Анатолій Бондаренко констатував, що в обласному центрі нині найбільше інвестують в будівництво житла.
– Із початку 2017 року будівельних робіт у місті виконано на 397,5 млн грн, а це на 14 відсотків більше минулого року, – сказав Анатолій Васильович. – За січень-червень нинішнього року в 5,1 разів більше введено житла в експлуатацію.
На думку Анатолія Бондаренка, при побудові взаємовідносин між владою та потенційними інвесторами, найкращою допомогою є «невтручання чиновника в роботу приватного бізнесу». Натомість як іноземних, так і вітчизняних інвесторів відлякують можлива корупція, перевірки підприємців контролюючими органами, правоохоронцями.
– Місцева влада повинна створювати для інвесторів максимально прозорі умови, – заявив він. – Якщо підприємець розмістить свої виробничі потужності, працюватиме в рамках закону, то в майбутньому це позитивно вплине на розвиток регіону. Кожне нове робоче місце – це надходження до бюджету, а, відповідно, – й інвестиції в міську інфраструктуру.
Водночас він зауважив, що в результаті проведення минулорічного Форуму кілька підприємств розмістили своє виробництво в Черкасах.
Загалом розмова фахівців під час Форуму відбувалася в рамках ще трьох панельних дискусій: «Можливості з розвитку експорту. Експорт як шлях до інвестицій», «Точки зростання агроіндустрії» та «Агенція регіонального розвитку – механізм партнерства бізнесу та влади для розвитку територій».
Серед спікерів були – заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Наталія Микольська, засновник K-Fund Василь Хмельницький, засновник групи компаній UKRAVIT Віталій Ільченко, президент KTD GROUP Олександр Громико, генеральний директор проектно-інжинірингової компанії «Інтерпроект» Іван Кунь та інші.
Організаторами міжнародного форуму виступила Черкаська обласна державна адміністрація, Українська бізнес-асоціація та Агенція регіонального розвитку Черкащини. Водночас, його провідним партнером стала група компаній «UKRAVIT».

Прочитайте ще:

Залиште коментар