В області посилять охорону лісів, поліпшать стан річок та збільшать природно-заповідний фонд

В області посилять охорону лісів, поліпшать стан річок та збільшать природно-заповідний фонд

Додаткові заходи природоохоронного напрямку формують фахівці відповідних структур ОДА, територіальних органів виконавчої влади та науковці.  Цю роботу здійснюють в межах реалізації відповідного Указу Президента України. Зокрема щодо розвитку лісового господарства, раціонального природокористування та збереження об’єктів природно-заповідного фонду. Про це йшлося на нараді під керівництвом першого заступника голови ОДА Віталія Коваля.

Про це повідомила прес-служба Черкаської ОДА.

– Торік наприкінці листопада був прийнятий Указ Президента України «Про додаткові заходи щодо розвитку лісового господарства, раціонального природокористування та збереження об’єктів природно-заповідного фонду», – зауважив Віталій Коваль. – А вже за місяць на засіданні Кабінету Міністрів схвалено й План організації виконання зазначено Указу. Він спрямований на збереження цінних природних комплексів та екосистем, розвитку заповідної справи, лісового та водного господарства, реформування системи контролю за дотриманням природоохоронного законодавства.

Заступниця начальника Управління екології та природних ресурсів обласної адміністрації Людмила Довга сказала, що відповідальними виконавцями Плану є кілька Міністерств, в тому числі й контролюючі органи, також органи місцевого самоврядування.

Учасники наради обговорили шляхи реалізації Плану: про роботу з розширення мережі територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення для збереження біорізноманіття в регіонах; активізацію міжнародного співробітництва у сфері охорони навколишнього природного середовища, розвитку заповідної справи; поліпшення екологічного стану водних об’єктів задля захисту громадян, населених пунктів від шкідливої дії вод; охорону, належний захист, раціональне використання та відтворення лісів.

У ході засідання переглянули заходи діючих обласних програм екологічного напрямку, розроблених в межах Стратегії розвитку області.

Залиште коментар