В уманчанина відібрали квартиру через комунальні борги

В уманчанина відібрали квартиру через комунальні борги

Згідно з новою редакцією Закону України «Про житлово-комунальні послуги», усім боржникам за кожен день прострочення доведеться платити пеню у розмірі 0,1 % від суми боргу. При цьому загальна сума пені не може перевищувати суму заборгованості за житлово-комунальні послуги, – інформує 04744.info з посиланням на “Уманську зорю”.

Пеня буде нараховуватися після 20 числа кожного місяця. Так, якщо заплатити 30 числа, то доведеться заплатити на 1% більше. Уже зараз власники квартир з субсидіями, які накопичили борг як мінімум за два місяці, не мають права на продовження знижки. Такі зміни вступили в силу у травні, після прийняття Кабінетом Міністрів України постанови №300.

Якщо заборгованість перевищує 10 тис грн, будь-який постачальник комунальної послуги може подати заяву до суду. В свою чергу суддя має право накласти арешт на машину, квартиру чи інше майно і через державну виконавчу службу продати його у рахунок боргу.

 

Приміром, власник квартири в житловому будинку № 7 по вул. Велика Фонтанна заборгував значну суму за житлово-комунальні послуги. Згідно з рішенням Уманського міськрайонного суду, державною виконавчою службою на квартиру було накладено арешт. Однокімнатна квартира була продана за 180 тис. грн. і борг було погашено.

 

Прочитайте ще:

Залиште коментар