В Умані передумали забороняти московську церкву, чекають рішення нардепів

В Умані передумали забороняти московську церкву, чекають рішення нардепів

В Умані скасували позачергову сесію місцевої ради, яка мала відбутися 14 квітня. На ній планували розглянути заборону діяльності на території громади церков УПЦ, які пов’язують із росією.

Про скасування сесії повідомили в пресслужбі Уманської міської ради, пише 18000.

Засідання спочатку було анонсоване на 11 квітня, втім згодом його перенесли на 14 квітня. Очільниця місцевої громади Ірина Плетньова скасувала проведення сесії через нібито законопроєкт, який був винесений на розгляд Верховної Ради. Його мають розглянути на найближчому пленарному засіданні.

Йдеться про документ під реєстраційним номером 8371, ініціатором якого є Кабінет Міністрів України. Його текстом передбачена заборона діяльності на території України релігійних структур, керівний центр яких розташований за межами України в державі, яка здійснює збройну агресію проти України. Тобто йдеться про Українську православну церкву, яка фактично підпорядковується москві.

Напередодні очільник Черкаської єпархії цієї церкви митрополит Феодосій отримав підозру від правоохоронних структур за розпалювання міжрелігійної ворожнечі, а також виправдовування агресії росіян проти України та глорифікацію війська ворога. Все через публікації, які нібито за вказівкою церковника розміщували на сайті місцевої єпархії. Сам же Феодосій свою провину спростовує. Попри це 12 квітня суд обрав йому запобіжний захід у вигляді домашнього арешту до 30 червня.

Залиште коментар