Вартість проїзду в маршрутках не підвищуватимуть. Поки що

Вартість проїзду в маршрутках не підвищуватимуть. Поки що

На сьогоднішньому засіданні виконкому Черкаської міської ради не підтримано вимогу перевізників щодо підняття вартості проїзду у маршрутках до 5 грн. Майже всі члени виконкому проголосували проти цього, передає кореспондент «ПроГоловне».

 

Питання підвищення вартості проїзду в міському пасажирському транспорті було  найболючішим у сьогоднішньому порядку денному. Обговорення було бурхливим, оскільки на засідання з’явилися і перевізники, і громадські активісти.

 

Перевізники наполягали на тому, що зросла вартість пального і розмір мінімальної зарплати, тож 4 гривні за їхніми підрахунками – тариф збитковий. Як аргумент наводили вартість проїзду в інших містах України, називаючи Суми, Житомир, Запоріжжя, Херсон.

 

Громадськість називала інші міста – Кропивницький, Луцьк, Вінницю, Полтаву, де перевозять пасажирів за 4 грн і навіть менше. Проте найбільше представників ГО обурювала якість послуг, що надають черкаські перевізники: поламані двері, колеса, що відпадають на ходу, технічний стан автобусів загалом, перегони між водіями маршруток, хамство кондукторів, порушення правил перевезень (наприклад, те, що маршрутки не зупиняються на зупинках) – таких прикладів наводилось безліч.

 

«При чому тут якість, коли йдеться про економічні складові?» – обурювались перевізники і додавали, що не в змозі підвищувати якість за такого низького тарифу, мовляв, і без того працюють у збиток, за що ж тоді ремонтувати транспорт і таке інше.

 

«Але ж ввічливість кондукторів і водіїв, порядність, вихованість, охайність, дотримання правил – це теж якість перевезень, і це не потребує вкладення додаткових коштів», – зауважив заступник міського голови Ігор Волошин.

 

Активісти ж підловили підприємців на нечесності у підрахунках: за статистичними звітами, які подають перевізники до управління статистики та до податкової, за один рейс один автобус перевозить від 30 до 50 пасажирів. Це явно занижена, на думку громадян, цифра.

 

Суперечки були настільки бурхливими, що дійшло навіть до погроз зупинити автобуси, не вийти на роботу, мовляв, подивимося, як ви будете перевозити черкасців своїми 40 тролейбусами.

 

«Ми на грані зупинки. Якщо ви цього хочете, залишайте 4 гривні за проїзд», – заявив один з представників перевізників.

 

Виконком досить терпляче вислухав усіх: членів виконкому, представників перевізників, громадських організацій, КП «Черкасиелектротранс», профспілок тощо. Зрозумівши, що обидві сторони – прихильників і противників підвищення тарифу – мають досить багато аргументів, які варто було б ретельно вивчити, члени виконкому проголосували проти підняття тарифу з тим, що відправити це питання на довивчення.

Залиште коментар