Василь Шкляр презентував черкасцям популярний історичний роман “Троща”

Василь Шкляр презентував черкасцям популярний історичний роман “Троща”

Сьогодні, 20 квітня, батько українського бестселера Василь Шкляр презентував у Черкасах свій новий історичний роман “Троща”. Письменник приїхав за особистим запрошенням міського голови Черкас Анатолія Бондаренка. Презентація книги для містян відбулася в межах “Черкаського книжкового фестивалю” в залі міського Будинку культури ім. Івана Кулика. На зустріч завітали шанувальники письменника, студенти та всі, хто любить творчість Василя Шкляра.

Про це інформує кореспондент сайту “ПроГоловне”.

Міський голова привітав письменника-земляка родом із Лисянщини з приїздом на Черкащину і висловив йому свою подяку.

“Василь Шкляр уособлює сучасного письменника, який висвітлює боротьбу українського народу проти загарбників, яка повторюється сторіччями. Поки будуть жити такі патріоти і письменники, як він, допоки буде жити вся Україна”, – зазначив міський голова Черкас.

Також мер зауважив, що в Черкасах проживає чимало поціновувачів творчості Василя Шкляра, адже кожна книга цього автора актуальна і варта особливої уваги.

У них є і глибокий зміст, документальне підґрунтя, але, разом із тим, вони написані простою мовою і зрозумілі багатьом. Я пишаюся знайомством із цією людиною”,- наголосив міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.

“Троща в тих краях, про які я пишу, це Галичина, Тернопільщина. Саме слово “Троща” там означає очерет. Проте воно має ще й інше значення. Воно означає катастрофу, бійню, трощення людських життів і доль”, – розповів Василь Шкляр.

Письменник зазначив, що для того, щоб написати свій роман, йому довелося самотужки пройти усіма тими селами, навколо яких відбувалися історичні події. Автор там ночував, жив, вивчав особливості місцевих діалектів, історії і культуру.

“Пишучи цикл творів про російсько-українську війну, я не міг оминути таку історію, як боротьба Української повстанської армії на Волині, на Галичині. Ще в далекому 1975 році тему для роману посіяла одна підпільниця. Вона розповіла мені всю свою історію. Я багато взяв з її спогадів і розповідей”, – говорить письменник.

Події у романі відбуваються у важкому, запеклому 1947 році. Тоді не було надії на визволення, але воїни заради ідеї стояли до останнього.

“Я довго шукав для роману “Троща” якусь таку історію, яка б була характерна для Західної України тих часів. Я читав літературу, багато спілкувався з воїнами УПА. Я знайшов драматичну історію на річці Стрипа, на Тернопільщині. Наших хлопців-підпільників оточили, і тоді вони дали нападникам триденний бій. Головний герой мого роману Місяць виходить з пастки і присягається знайти зрадника, знешкодити його, бо саме через запроданця загинули кращі люди”, – поділився історією роману Василь Шкляр.

Книгу видали наприкінці літа 2017 року. Вже за три місяці читачі придбали понад 26 тисяч примірників. Роман навіть довелося додруковувати третім накладом через значний попит і популярність книги.

Історія починається з того, що боєць УПА Місяць, відсидівши у в’язниці 25 років, приїжджає жити в Запоріжжя. Таким, як він, забороняли повертатися на рідну Галичину. Одного разу герой заходить на міський цвинтар і бачить пам’ятник свого колишнього побратима, з яким вони разом воювали і який загинув у 47-му році. Проте на могилі помічає напис, що бойовий товариш помер нещодавно.

Автор розповідає про УПА, боротьбу і перемогу людини над обставинами і над собою. За словами автора, книга написана для того, аби показати світові, що українці не змирилися з режимом і продовжують боротьбу, як і раніше.

Протистояння “своїх” і “чужих”, дружби та розбрату, кохання і зради, прощення й помсти, свободи й неволі – це і є головні проблеми історичного роману “Троща”.

Нагадаємо, Василь Шкляр стан учасником “Черкаського книжкового Фестивалю”, який вже вдруге відбуватиметься в нашому місті 20-22 квітня.

Довідка про автора:

Автор книжок, які найчастіше викрадали в магазинах

Василь Шкляр – один із найвідоміших сучасних вітчизняних письменників, «батько українського бестселера», автор роману «Ключ», який приніс йому кілька престижних літературних премій, серед яких Гран-прі конкурсу гостросюжетного роману «Золотий бабай», премії столичних журналів «Сучасність» та «Олігарх», премію міжнародного конвенту фантастів «Спіраль століть». Лауреат Шевченківської премії (2011). Книги Василя Шкляра перекладено англійською, болгарською, вірменською, шведською, словацькою, російською мовами.

Залиште коментар