Владика Іоанн: “Діалог з Російською православною церквою можливий, але за певних умов”

Владика Іоанн: “Діалог з Російською православною церквою можливий, але за певних умов”

Митрополит Черкаський та Чигиринський Іоан вчора провів прес-конференцію, на якій розповів про відносини між УПЦ КП та Російською православною церквою наприкінці 2017 року.

Про це пишуть “Черкащани live“.

Він зазначив, що готовий вести перемовини з головною метою – утворення єдиної Помісної Православної Церкви, але для цього мають бути враховані певні умови. Зокрема митрополит Іоан розповів, що через посередництво РПЦ (МП) митрополита Іларіона (Капрала) Московська Патріархія висловила бажання вступити в діалог з з Патріархом Філаретом. Метадіалогу – подолання проблем, які перешкоджають нормальному церковному спілкуванню між РПЦ і УПЦ КП, як це має бути між Помісними Церквами.

Втім, аби вести діалог, РПЦ має скасувати свої власні рішення: щодо «зняття сану» (1992 р.) та відмінити «анафематствування» (1997 р) , які Московський Патріархат безпідставно і неканонічно застосував до Патріарха Філарета. Так вважають представники УПЦ КП.

«Церковний устрій має слідувати адміністративному порядку. Патріарх Філарет діє у відповідності до канонів. Якщо Патріарх Філарет правий і вчинив по канонам, значить, є український народ і незалежна держава Україна. Якщо Московська Патріархія говорить, що вона права і вчинила згідно канонів, наклавши анафему на Патріарха Філарета – значить, вона не визнає ні того, що існує такий народ, як українці, ні самої держави України. То за кого гинуть українці, воюючи проти російських бойовиків? За свій народ і свою державу»,– розповів владика Іоан.

Він зазначив, що на архієрейському соборі, який проходив у Москві з 29 листопада по 2 грудня цьогоріч був ухвалений статут УПЦ МП і зміни до нього. Водночас усі рішення Помісного і Архієрейського Соборів РПЦ є обов’язковими для виконання в Митрополії Московського патріархату в Україні. Крім того усі судові рішення УПЦ МП також можуть бути переглянуті Архієрейським собором РПЦ як вищою судовою інстанцією.

Зауважив також, що не можна оминути й той факт, що декларування Статутом РПЦ перебування керівного центру УПЦ МП в Києві не відповідає дійсності, заперечується вмістом самого Статуту. Насправді головний керівний центр для УПЦ МП і надалі знаходиться у Російській Федерації, яка є країною-агресором щодо України. Тож Митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан заявляє, про повернення до Москви не може бути й мови, зазначає також, аби вести діалог з РПЦ буде створена комісія ,яка вирішуватиме подальші відносини з РПЦ.

Прочитайте ще:

Залиште коментар