Володимир Зеленський хоче, щоб у Черкасах був аеропорт

Володимир Зеленський хоче, щоб у Черкасах був аеропорт

Під час робочої поїздки на Черкащину Президент України Володимир Зеленський оглянув Черкаський аеропорт. Про це йдеться на сайті Черкаської облради.

Директор летовища Іван Далібожак зазначив, що капітальний ремонт злітно-посадкової смуги розпочато у 2018 році. Вартість робіт становить 128 млн грн. Також є проектна документація на перон і рульову доріжку. Він зауважив, що з Черкас до Києва веде єдина дорога, тому є потреба в авіасполученні.

«А техніка сьогодні з’явилася чи була? Дуже багато областей, де техніка з’являється в день мого виїзду», – звернувся до присутніх журналістів Володимир Зеленський.

За словами директора летовища, до 1 грудня смугу планують здати в експлуатацію.

Президент запитав, скільки потрібно коштів і часу, щоб повністю завершити комплекс. За словами місцевих чиновників, для цього необхідно два роки і близько 750 млн грн, водночас будівництво можна розбити на черги й паралельно запустити авіасполучення.

«Ви зверталися до бізнесу, великих підприємств області, щоб вони допомогли з фінансуванням?» – поцікавився Глава держави.

Зі свого боку заступник керівника Офісу Президента Олексій Гончарук зазначив, що переговори з бізнесом проводяться, однак бізнес чекає на формування нового уряду.

«Ми хочемо, щоб у Черкасах був аеропорт», – наголосив Володимир Зеленський.

Довідка. Черкаський аеропорт було відкрито у 1984 році. Він мав статус міжнародного та обслуговував до 80 рейсів на добу. Регулярне авіаційне сполучення літаками в аеропорту не здійснюється з 1997 року, остаточно він припинив приймати літаки у 2001 році. У 2018-му розпочато капітальний ремонт смуги. Будівельна готовність об’єкта на середину липня 2019 року – 43%.

Залиште коментар