Все більше школярів Черкащини хочуть навчатись за кордоном

Все більше школярів Черкащини хочуть навчатись за кордоном

Блискуча кар’єра, диплом світового рівня та досконале знання іноземних мов. Заради цих перспектив дедалі більше випускників черкаських шкіл вирушають навчатися за кордон. Існує система програм та грантів для талановитих та розумних. Решта має розраховувати на фінансову підтримку батьків. Протягом останнього навчального року сімнадцятирічна Ліза Люлька, паралельно з підготовкою до ЗНО, вдосконалювала іноземну мову. Цього року вона навчитиметься в литовському Каунасі, де всі предмети викладають англійською. Повідомляє “Економіка сьогодення”.

Дівчина бачить себе в політиці. Альтернативи такій спеціальності в Україні мама Лізи не бачить. Донька ще два роки тому заявила про свої наміри. Тож на сімейній раді було вирішено допомогти ій втілити в життя задумане.

“Все більше школярів прагнуть вступити до вишів Прибалтики. Разом з тим – Польща, Чехія та Канада залишаються найпопулярнішими і найдоступнішими країнами для навчання. Українці хочуть отримати переважно фах програмістів та економістів. Коштує навчання в Європі від півтори тисячі євро на рік. Про харчування та проживання піклуватись доведеться самостійно. Отримати освіту безкоштовно нині дуже важко”, – наголошують фахівці.

“Стипендії пропонують здебільшого спортсменам та митцям. Вітчизняна освіта більш досяжна у матеріальному плані, і дає не менш якісні знання, – запевняє директор департаменту освіти і науки Черкаської ОДА Валерій Данилевський. – Спершу варто зважити свої можливості, а не знецінювати надбання української освіти та науки. Зрештою, кожен вирішує сам, де йому вчитися – на Батьківщині або за кордоном. Але той, хто справді прагне отримати знання і стати відмінним фахівцем, стане ним – незалежно від того, де він буде здобувати освіту. Однак слід пам’ятати, що досягти успіху можна тільки наполегливою працею”.

Однак навчання за межами України коштує в рази більше.

Прочитайте ще:

Залиште коментар