Вшанування жертв політичних репресій відбулося в Черкасах

Вшанування жертв політичних репресій відбулося в Черкасах

До Дня пам’яті жертв політичних репресій в Черкасах відбувся мітинг-реквієм. На заході були присутні представники владних структур, церковнослужителі та жителі міста.

Розпочався мітинг-реквієм з нагоди Дня пам’яті жертв політичних репресій церковним молебнем.

«Ми прийшли вшанувати пам’ять людей, що загинули під час політичних репресій 30-х – 50-х років. Людей, які поховані тут і в інших місцях. Вони загинули за те, що були свідомими громадянами, хотіли мати свою землю та бути на ній господарями, хотіли бути незалежними, а не рабами. Вони загинули тільки за те, що були людьми, що вони розуміли ким вони є.» – промовив  настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ у м. Черкаси отець Юліан Шеремет.

Присутній на заході заступник голови обласної ради Вадим Гайович зауважив, що “ми всі сподіваємося, що пам’ять, яку ми бережемо про ті страшні події убереже прийдешні покоління від повторення таких страшних сторінок в історії. Вічна пам’ять загиблим, слава героям, слава Україні і хай вас береже Господь».

Трагічними сторінками в історії України назвав ці події директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Ігор Волошин, перебуваючи на заході.

“Переслідування, розстріли, табори. Репресії не лише фізичні, а й духовні спіткали наш народ за часів тоталітарного режиму. Він вписав ще одну трагічну сторінку в історію України, винищив тисячі людей, поселив страх у душах, навчив наклепництву та зраді найближчих.
Сьогодні разом із громадою схилив голову в пам’ять про жертв політичних репресій. Національний пам’ятний день припадає на третю неділю травня. До старого кладовища єврейської громади прийшло небагато черкасців, та політичні репресії 30-50-х років торкнулися понад тисячі черкаських родин”, – напиав згодом Ігор Волошин на своїй сторінці у “Фейсбук“.

Завершився мітинг хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятного знаку Жертвам політичних репресій.

Марина Малука

Залиште коментар