Виставка портретів героїв Холодного яру відкрилася в музеї «Кобзаря» в Черкасах

Виставка портретів героїв Холодного яру відкрилася в музеї «Кобзаря» в Черкасах

Учора, 12 жовтня, в музеї «Кобзаря» Т. Г. Шевченка у Черкасах відкрилася виставка молодого талановитого художника Дмитра Бур’яна. Кілька залів музею зайняли портрети героїв Холодного яру – ватажків та рядових воїнів, героїв минувшини і сучасності, передає кореспондент «Проголовне».

«Відтворити образи героїв Холодного Яру мріяв з юнацьких років. Ідея виникла після прочитання спогадів Юрія Горліса-Горського «Холодний Яр». Книга справила на мене неймовірне враження, перевернула свідомість, підштовхнула до усвідомлення того, на якій землі я живу і хто мої предки. Гордість пройняла мою душу за силу і міць в боротьбі з окупантом. Змінилося й ставлення до росіян. прийшло усвідомлення, хто є хто, – розповів Дмитро на відкритті виставки. – Знайшов вдалу мову виконання, підібрав матеріали (вугілля, сепія та сангіна), якими малюєш портрет на одному диханні».

На відкриття до молодого художника завітали батьки та вчителі. Останні вголос визнавали, що Дмитру вдалося в чомусь перевершити їх самих, знайти оригінальні несподівані рішення, яких неможливо навчити – їх треба відчувати серцем. Цікавий факт пригадала одна з гостей, бібліотекарка, що видавала школяру книжки: в автобіографії, яку Дмитро випадково залишив в одній з книжок ще підлітком, остання фраза звучала так: «Хочу бути потрібним Україні»

Довідково. Дмитро Бур’ян у 2000 році став лауреатом Всеукраїнського конкурсу «Нові імена України» за роботу «Як козаки селян визволяли» та посів перше місце в конкурсі «Шевченко в моєму серці» за роботу «Як козаки турків били».

Дмитро Бурян мав 6 персональних виставок скульптур, з яких більшість була представлена в художньому та краєзнавчому музеї Черкас. Тому досі його знали як скульптора. Тепер він постав перед поціновувачами мистецтва з іншого боку – як художник-портретист.

Прочитайте ще:

Залиште коментар