Вивести з кризи водоканал прагнуть у міській раді

Вивести з кризи водоканал прагнуть у міській раді

«Черкасиводоканал» опинилося в скрутній фінансовій ситуації. Як стверджує керівник підприємства, причиною цього є борг держави з відшкодування різниці в тарифах та в цілому збиткова вартість послуг на водопостачання та водовідведення. Міські обранці вивчають стан справ на комунальному підприємстві та шукають можливість виходу з кризи.

Про це повідомила прес-служба Черкаської міської ради.

За словами директора підприємства Сергія Овчаренка, нині виникла необхідність виділення «Черкасиводоканалу» фінансової допомоги в розмірі понад 16,4 млн грн для погашення зобов’язань, пов’язаних із обслуговуванням субкредиту Міжнародного банку реконструкції та розвитку, перед міським бюджетом та Міністерством фінансів України.
“У 2009 році, коли ми підписували субкредитну угоду з МБРР, Черкаська міська рада як гарант стабільного фінансового стану підприємства зобов’язувалася вчасно коригувати тарифи. Утім, з 2010 року набрав чинності закон «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», – розповів Сергій Овчаренко. – Відтоді в нас, на жаль, процедура затвердження тарифів відбувається таким чином, що ми щорічно несемо десятки мільйонів збитків. Вартість наших послуг на майбутній період розраховується з урахуванням попереднього року. Утім, інфляційні процеси такі, що не відображаються в діючому тарифі й фактичні ціни, за якими ми працюємо, зовсім інші”.
Як зауважує директор водоканалу, тільки черкаському підприємству держава заборгувала майже 52 млн грн за різницю в тарифах. Водночас, через низьку заробітну плату з КП «Черкасиводоканал» звільнилися 85 працівників.
“Ситуація доволі складна й може вплинути на подальшу стабільну діяльність нашого підприємства, – підкреслив він. – До слова, в таких умовах опинилися комунальні водопостачальні компанії й інших міст”.
Директор департаменту фінансової політики Наталія Джуган зауважила, що міська рада може здійснювати перерозподіл затверджених видатків головного фінансового документу Черкас тільки після 15 червня.
“За результатами півріччя ми будемо бачити, як ми виконали бюджет і чи матимемо право скоригувати дохідну частину в напрямку збільшення, – зауважила Наталія Джуган. – Загалом же мова йде про публічні кошти й ми повинні звітуватися про те, як використовуємо їх”.
Під час узгоджувальної ради депутати від різних фракцій зійшлися на тому, що необхідно напрацювати різні варіанти та допомогти «Черкасиводоканалу» вийти з кризової ситуації. Аби це підприємство й надалі продовжувало безперебійно працювати.

Залиште коментар