Вже 15 сімей черкаських учасників АТО придбали нове житло

Вже 15 сімей черкаських учасників АТО придбали нове житло

В області успішно реалізуються програми з поліпшення житлових умов учасників АТО. Кількість родин бійців, які скористались ними, зростає. Як відомо, є дві діючих програми – державна та обласна.

За словами першого заступника голови ОДА Віталія Коваля, торік за рахунок коштів державного бюджетушістнадцятеро родин отримали грошову компенсацію для придбання житла на понад 12 млн грн. Зокрема, на сьогодні вже 15 сімей учасників АТО придбали нове житло. А нещодавно області виділено з держбюджету додаткових 9,1 млн грн – для купівлі помешкання ще 11 особам, які нині перебувають на черзі, — повідомили в прес-службі ОДА.

Вдалою виявилася й обласна програма кредитування житла, аналогів якої немає в Україні. Її розробляли спільно з учасниками АТО та Державним фондом сприяння молодіжному житловому будівництву. На сьогодні вигідними умовами скористалися 11 сімей АТОвців, лише цьогоріч – 9. І вже зараз є 70 бажаючих.

Програма здійснюється за пільговим житловим кредитуванням з відсотковою ставкою в 3 % – за рахунок коштів обласного бюджету на умовах співфінансування з місцевих. При цьому перший внесок в розмірі 20 % від вартості житла покривається за рахунок бюджетних джерел. Якщо ж родина має діток, то цей відсоток може збільшуватись до 35, залежно від їхньої кількості.

Водночас райони закликають активніше долучатися, затверджувати аналогічні програми на місцях, передбачаючи відповідні кошти. Наразі ж фінансування з місцевих бюджетів сягає 11 млн грн. З обласного бюджету на цей рік виділено близько мільйона гривень.

Про це інформує ВиЧЕрпно.

Прочитайте ще:

Залиште коментар