Як довго діятиме принцип добровільності при прийнятті рішення про обʹєднання в громаду?

Як довго діятиме принцип добровільності при прийнятті рішення про обʹєднання в громаду?

Коли закінчиться «добровільне» об’єднання в громади? Це питання найчастіше ставлять консультантам Черкаського РВ АМУ  під час проведення зустрічей з громадами. Нині в Україні діє Закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад», в якому не визначено кінцевий термін.

Про подальшу долю районів, а також про те, чи є термін давності у створенні ОТГ розповів Олександр Слобожан, виконавчий директор Асоціації міст України на засіданні національного прес-клубу реформ «Децентралізація: підсумки та досягнення 2017 року, який проходив у Києві за ініціативи Асоціації міст України в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) за підтримки USAID.

“Через урядові комітети зараз проходить проект урядової постанови, в якій є перелік структурних підрозділ районних державних адміністрацій, щоб не було дублювання з об’єднаними територіальними громадами. Що робить районна гілка влади, коли повністю покриває територію ОТГ? На сьогодні в нас є 8 таких районів. На наступний рік їх буде набагато більше. Я думаю, що на початку 2018 року ця постанова буде прийнята і відбудеться оптимізація структурних підрозділів, – говорить Олександр Слобожан. – Що стосується добровільності, то взагалі концепцією передбачалося, що у 2020 році місцеві вибори мають бути проведені на новій територіальній основі. Зараз розроблено два законопроекти: «Про засади адміністративно територіального устрою» та «Про адміністративно-територіальний устрій». Прошу не плутати їх. Перший – це про заміну указу 1981 року, яким відбувається перейменування, зміни меж, зміни територій, тобто всі процедурні питання. А другий – це заміна добровільності. Зразу в законі, як в інших країнах Албанії Македонії, як, наприклад, прокинулася Польща з уже сформованими гмінами, буде визначено перелік адміністративно-територіальних одиниць, в яких у 2020 році мають пройти вибори. Все залежить від того, наскільки швидко парламент прийме ці закони. Але хочу сказати, що ці законопроекти ще навіть не вийшли на урядовий комітет, поки що проходять дискусійне обговорення в Уряді”. 

 

Залиште коментар