Як подавати податкові накладні?

Як подавати податкові накладні?

З 1 січня 2018 року всі платники вільно реєструють податкові накладні і розрахунки коригування. Як подавати податкові накладні залежить від того, які дії вживав платник.Про це кореспондент сайту “ПроГоловне” дізнався на прес-конференції з питань висвітлення податкових новацій, яка відбулася в прес-центрі “Нової Доби”.

Якщо платникові до 1 грудня була заблокована податкова накладна і він взагалі ніяких дій не вживав, тобто не писав пояснення, не надавав документів не надсилав дані, визначені чинним законодавством, Податковим кодексом України, то йому цю накладну розблокують автоматично.

Якщо ж будь-які дії платником були вжиті, наприклад, відправлені документи, то ці дані має розглядати комісія Державної фіскальної служби.Громадянин має чекати результати розгляду цієї комісії, тобто підпадає під попереднє законодавство. Така ж ситуація, якщо з 1 грудня по 31 грудня платникові заблокували податкову накладну і він все ж якісь дії вживав, тоді він теж має почекати.

“Зараз система електронного блокування ризикових податкових накладних призупинена на 2 місяці. Якщо минулого року порядок її роботи визначало Міністерство фінансів України, Державна фіскальна служба України, то відтепер це питання буде вирішувати Кабінет міністрів України”, – розповіла Олена Заскальна – начальника відділу комунікацій управління організації роботи Головного управління ДФС у Черкаській області.

Микола Максьома

Прочитайте ще:

Залиште коментар