Як уникнути подвійного оподаткування?

Як уникнути подвійного оподаткування?

У Смілянській ОДПІ роз’яснюють найактуальніші питання щодо податків як для населення, так і для підприємців. Так, зокрема, фіскали нагадують, які документи повинна надати фізична особа підприємець на загальній системі оподаткування іншому суб’єкту господарювання для того, щоб уникнути подвійного оподаткування.

Згідно з пп.177.8 ст.177 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) під час нарахування (виплати) фізичній особі – підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, суб’єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою – підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності.

Відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, є відкритими і загальнодоступними (крім реєстраційних номерів облікових карток платників податків та паспортних даних). У випадках, передбачених Законом № 755, за їх надання стягується плата (п. 1 ст. 11 Закону № 755). Відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, надаються, зокрема у вигляді виписки, витягу.

Тобто, фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування для уникнення подвійного оподаткування повинна надати юридичним особам та фізичним особам – підприємцям, з якими має господарські відносини, копію документа, підтверджуючого державну реєстрацію фізичної особи – підприємця (витяг або виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, в яких зазначаються види діяльності).

Прочитайте ще:

Залиште коментар