Як змінюватиметься курс долара впродовж 2017 року?

Як змінюватиметься курс долара впродовж 2017 року?

Динаміку “зеленого” в Україні можна в тій чи іншій мірі передбачити, якщо, зрозуміло, в справу не втручаються політичні катаклізми, зовнішні фактори (такі, наприклад, як ціни на нафту) або внутрішні неприємності (на кшталт обмежень НБУ, ліквідації банків або націоналізації “ПриватБанку”). “КП” в Україні “разом з економістами * склала для долара календар, за допомогою якого можна краще зрозуміти, що відбувається на валютному ринку, і менше нервувати, дивлячись на валютні гойдалки, повідомляє  Domik.ua.

Січень

В кінці грудня на ринок викидається багато гривні (відпускні, бонуси, освоєння бюджетних коштів), яку економіка “перетравлює” весь січень. Значна частина цих гривень йде на покупку доларів, через що курс зростає буквально кожен день. Цю ситуацію ми спостерігали і в цьому році, і в минулому, і в 2015-му.

Лютий

Зазвичай нейтральний місяць. З одного боку, зростає попит на енергоресурси, з іншого – знижується на інший імпорт. Сплески формує тільки “льодова кампанія” в портах, яка може заблокувати експорт.

Березень

Весна зазвичай сильно коливається. Поступово активізуються і продавці, і покупці, і курс залежить від того, чий вплив буде вагоміше.

Квітень, травень

Попит на валюту збільшується через те, що економіка навесні пожвавлюється і зростає попит на валюту з боку імпортерів. Крім того, курс підстьобують аграрії, які купують паливо для посівної кампанії.

Червень

Ділова активність падає, люди починають готуватися до відпусток. Попит на валюту знижується, гривня зміцнюється. Починається період низьких цін і слабкий попит на долар при підвищеному пропозиції.

Липень

Мабуть, самий застійний місяць в році. Ряд підприємств повністю йдуть у відпустку, попит на бензин і на товари падає, кількість імпортних закупівель зменшується. Велика ймовірність зміцнення гривні.

Серпень

Липневі тенденції тривають, однак в кінці серпня починається зростання імпортних закупівель на осінь, пожвавлення бізнесу та збільшення попиту на валюту. Відповідно, “зелений” зростає.

Вересень

Перший осінній місяць – період різкого зростання ділової активності. Відбуваються процеси, зворотні липневим, попит на валюту і, відповідно, курс ростуть.

Жовтень, листопад

Експортери сільгосппродукції отримують експортну виручку, і це досить суттєві вливання, адже в Україні зараз саме сільське господарство дає 30% експорту. Але курс все одно повільно, але впевнено зростає, адже попит на долар чималий: починаються головні закупівлі імпорту, в тому числі нафти і газу. Крім того, восени часто виплачують основні відсотки за зовнішніми боргами.

Грудень

Перед самим кінцем року ринок заспокоюється і гривня зміцнюється. Правда, в грудні 2016-го це правило не спрацювало через декількох факторів, основний з яких – націоналізація “Привату”. У грудні відтік депозитів з “Привату” становив від 2 до 5 млрд грн. в день. Значна частина цих сум йшла на валютний ринок на покупку доларів, що все більше і більше підвищувало курс.

За інформацією Економіка сьогодення.

Залиште коментар