Яка у Черкасах ситуація із захворюваністю на кір?

Яка у Черкасах ситуація із захворюваністю на кір?

У Черкасах зростає кількість випадків захворювання на кір. Про це на оперативній нараді прозвітував головний медик Черкас Олег Стадник, відповідаючи на запитання заступника міського голови Ігоря Волошина про епідемічну ситуацію в місті.

За словами Стадника, з початку року захворіло 33 особи, найбільший ріст захворюваності припав на кінець січня. За три дні кінця січня захворіла 21 людина. Хворіють як діти, так і дорослі. На кінець тижня в інфекційній лікарні із клінічною картиною кору перебувало 8 дорослих і 4 дітей.

– Тривожно, що серед цих 4 дітей є немовля 14 днів від народження. На жаль, не спрацював природний імунітет, який формується під час грудного вигодовування. Напевно, у матері не було такого імунітету, тому одразу після контакту дитина захворіла, – пояснив головний медик Черкас.

80% з тих, хто захворів, є не щепленими. Причому загальна питома вага не щеплених дітей у Черкасах невелика, і колективний імунітет серед дитячого населення Черкас є достатньо високим.

– Ми зараз маємо до 8 тис доз вакцин, що дозволить перекрити календар щеплень тих дітей, які повинні бути щеплені після першого року життя, і тих, хто повинен отримати ревакцинацію. Також вакцин вистачить і для людей з групи ризику. До них відносяться медичні, педагогічні працівники, представники військових формувань та студенти. Щеплення проводиться до 30 річного віку тим, хто перебував у контакті, але обов’язково протягом 12 годин. Якщо пізніше – це не є ефективним, – зазначив Олег Стадник.

За його словами, якщо відбудеться зростання захворюваності, проведуть засідання міської протиепідемічної комісії, для того, щоб приймати карантинні рішення, які повинен виписати епідеміолог. У цьому випадку навчання може бути призупинене або в одному класі, або в окремій школі, або на певній території.

Залиште коментар