Які зміни відбудуться з акцизним податком у 2018 році?

Які зміни відбудуться з акцизним податком у 2018 році?

Тютюнові вироби очікує підвищення акцизного податку на 29,7%. Про це кореспондент сайту «ПроГоловне» дізнався на прес-конференції з питань висвітлення податкових новацій, яка відбулася 25 січня в прес-центрі “Нової Доби”.

У цьому році акцизи на лікеро-горілчані вироби, вина та спирт не збільшили. Натомість у 2018 відбудеться підвищення акцизного податку на коньяк. За словами Олени Заскальної – начальника відділу комунікацій управління організації роботи Головного управління ДФС у Черкаській області – такі зміни цілком закономірні, оскільки минулого року підвищення цей напій оминуло.

Тютюнові вироби очікує підвищення акцизного податку на 29,7%. Окрім цього, поступово до 2025 року повинно відбуватися щорічне збільшення цього податку на 20%. Тобто із 1 січня 2025 року ставка акцизного податку на тютюнові вироби буде становити 90 євро в еквіваленті за 1000 штук. Уже із цього року питома вага акцизу по ціні сигарет має складати не менше 60%.

Що стосується квасу живого бродіння, то з 1 січня 2018 року він був виключений із списку товарів, за які необхідно сплачувати акцизний податок.

Крім цього, до 31 грудня 2018 року, тобто лише на цей рік, тимчасово звільнили від сплати акцизного податку виключно автомобілі з електродвигунами, як ті, що ввозяться на територію України, так і ті, що продаються в країні.

З 1 січня 2018 року на акцизних складах повинні були стояти витратоміри-лічильники, проте цей норматив поки відтермінували до 1 січня 2019 року.

Микола Максьома 

Прочитайте ще:

Залиште коментар