Юлія Тимошенко: «Батьківщина» піде на вибори самостійно

Юлія Тимошенко: «Батьківщина» піде на вибори самостійно

2016-й політичний рік завершився ухваленням Держбюджету-2017, щоправда, з порушенням регламенту ВР, уночі. Влада знову запропонувала українцям затягнути паски.

Із парламентських партій різко проти антинародного бюджету виступила тільки «Батьківщина». В інтерв’ю журналістам Юлія Тимошенко пояснила, чому її політсила не голосувала за цей документ, і відповіла на інші запитання.

– Усе вказує на те, що Держбюджет-2017 – це бюджет поліцейської держави, де вчитель, лікар і науковець нічого не значать, а значать лише ті, хто працює на силові структури. Наприклад, середня зарплата вчителя – 4396 грн, а поліцейський в середньому отримуватиме близько 19 тис. грн, суддя апеляційного суду – 27 тис., детектив НАБУ – 30 тис. грн. Найбільшу середню зарплату матиме апарат НАК «Нафтогаз України» – 35 тис. грн. Що й казати, різниця з учителями й лікарями відчувається!

Закладена в бюджеті-2017 й широко розрекламована мінімальна зарплата 3200 грн – черговий обман від уряду. Реально люди на руки отримають десь 2400 грн. Було б чесно якби за підвищеною мінімальною платою розраховувалася вся тарифна сітка. Але цього не сталося, тому висококваліфікованим працівникам – нуль доплати!

У 2017 році чинна влада намагається продовжити такий же грабунок країни, як і зараз. Ухвалений бюджет-2017 – це найбільш аморальний, корупційний та антисоціальний бюджет, який я пам’ятаю за всі роки.

Як Ви прокоментуєте ситуацію, що склалася з «Приватбанком»?

– Цей банк націоналізували після того, як у нього виникла фінансова «дірка» в 150 мільярдів гривень. Це чверть українського бюджету! Як так сталося, що 25 років «Приватбанк» працював успішно і раптом лопнув?

За кожен мільярд доларів, який ми отримуємо від МВФ, вся країна стоїть на колінах і випрошує цей мільярд, переглядаючи пенсійне забезпечення, підвищуючи ціну на газ до 285 доларів за тисячу куб. метрів, підвищуючи пенсійний вік. А тут 6 млрд доларів (150 млрд грн) просто списали! На моє абсолютне переконання, ці мільярди вивели за кордон з відома керівництва держави і є їхнім «тіньовим» заробітком. Переконана, що розслідування з цього приводу не буде, бо ця оборудка відбулася під найвищим «дахом».

– За наполяганням «Батьківщини» парламент ухвалив мораторій на продаж сільгоспземлі на 2017 рік. Чи вважаєте Ви, що його слід зберегти в подальшому?

– Проплачені «експерти» в один глос стверджують, що головне щастя України – це негайно продати сільськогосподарську землю. Знаєте, чому? Тому що Господь дав українцям 10% запасів усіх родючих земель світу. 72% території України – це чорноземи. Продаючи їх, ми, по суті, продаємо своє майбутнє.

Нині наша земля коштує приблизно в 30 разів дешевше, ніж гірша земля в європейських країнах. Хто покладе цю різницю в кишеню? Ви? Ваші діти? Ні! Покладуть ті, хто реалізує політику продажу ґрунту за заниженими цінами.

Як ви думаєте, чому уряд уже третій рік поспіль наполегливо втілює програму децентралізації, так зване об’єднання громад? Мета одна – звільнити землю від селян; вони урбанізують країну, залишаючи села мертвими. На цій землі працюватимуть великі аграрні холдинги. Їм потрібен розпродаж ріллі, бо це сотні мільярдів доларів, які стануть здобутком окремих мафіозних структур, об’єднаних із міжнародним капіталом.

У разі дострокових парламентських виборів, чи планує Ваша політсила об’єднуватися з іншими опозиційними партіями?

– Перебуваючи у в’язниці, я бачила, як режим Януковича знищує Україну. Тоді, щоб перемогти на парламентських виборах 2012 року, я наполягала, аби «Батьківщина» об’єдналася з рештою опозиційних сил. У підсумку «Батьківщина» об’єдналася з «Народним фронтом» А.Яценюка, спільно пішли на вибори й виграли. Але потім Арсеній Яценюк увійшов у найтіснішу співпрацю з кланами. Це його уряд уперше віддав дешевий український газ олігархам, а українцям нав’язав дорогий імпортний. Саме тоді почалася масштабна корупція. У підсумку «Батьківщині» й мені особисто довелося взяти на себе відповідальність за Яценюка і за «Народний фронт».

Вважаю своєю найбільшою помилкою взяття відповідальності за інших політиків – за Ющенка, за Яценюка. Досить! Тепер команда «Батьківщини» відповідатиме лише за себе, за свою політику й за свою стратегію. А об’єднання з опозиційними демократичними силами може бути вже в новому парламенті, коли відбудуться дострокові вибори.

 Розмову вів Сергій МАЦІЄВСЬКИЙ.

Прочитайте ще:

Залиште коментар