Юлія Тимошенко: «Медична реформа» від влади вб’є український народ

Юлія Тимошенко: «Медична реформа» від влади вб’є український народ

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко переконана, що так звана «медична реформа» від влади вб’є український народ. Виступаючи з трибуни Верховної Ради під час обговорення відповідного законопроекту №6327 вона закликала депутатів не голосувати за так звану медичну реформу від влади, поки не буде запроваджено страхову медицину.

«Наразі система охорони здоров’я перебуває в настільки трагічному стані, що людина, яка немає і копійки в гаманці, не може нормально лікуватися. Сьогодні в нас найнижча якість медичних послуг, яка могла бути за всі роки», – обурилася політик.

За словами лідера «Батьківщини», якщо людина йде в лікарню, то очевидно, що жодного конституційного положення про безкоштовність медицини не існує, натомість є побутове хабарництво та нездатність людей заплатити за своє лікування і лікування своїх рідних.

Як пояснила Юлія Тимошенко, так звана медична реформа від влади має три важливі недоліки.

«По-перше, перехід на 100% платну медицину. Люди платитимуть більше, ніж сьогодні платять хабарі лікарям. По-друге, ця реформа, даючи абсолютно платні медичні послуги, не започатковує медичного страхування. І, по-третє, цією реформою у регіонів забирають всі гроші і створюють нову корупційну годівницю – створюють спеціальний фонд в центрі, куди буде зібрано всі ці 80 млр грн, де за допомогою своїх людей будуть розкрадати гроші», – наголосила парламентар.

За словами лідера партії, це ноу-хау, якого більше ніде немає у світі – «це чиста корупція».

«Те, що нарахують як офіційну вартість медичних послуг буде, щонайменше, у 10 разів дорожче за те, що сьогодні люди сплачують як хабар за так звану безкоштовну медичну допомогу. Вони кажуть про те, що медична невідкладна допомога буде безкоштовною. Так, але тільки в екстремальних умовах, бо таку допомогу не отримуватимуть, наприклад, онкохворі, діти-інваліди, хворі на цукровий діабет, туберкульоз та інші складні захворювання. Цей закон доб’є український народ», – переконана Юлія Тимошенко.

Окрім того,  відповідаючи на запитання журналістів, політик заявила, що «реформа системи охорони здоров’я потрібна країні, але така, яка є в усіх розвинутих країнах світу».

«Нам не треба вигадувати велосипед, нам треба робити як європейські країни: страхова медицина – оцінка послуг – оплата медичних послуг через страхові фонди. Без медичного страхування, яке є в усіх розвинутих країнах, введення цього закону означатиме свідоме вбивство половини українців», – заявила Тимошенко та додала, що, згідно з даними ООН, 60%  людей в Україні перебувають за межею бідності і не зможуть за цим законом лікуватися.

За її словами, те, що сьогодні намагаються провести через парламент як «медичну реформу» аналогічне  «реформі» газового ринку, після якої громадяни отримали в 10 разів вищі тарифи на газ, «реформі» енергоринку, після якої тарифи на електроенергію стали в 5 разів вищі, а також земельній, де говорять, що продаж сільськогосподарської землі – це щастя для українців.

Юлія Тимошенко також зауважила, що «медична реформа» призведе до тотального скорочення лікарень та робочих місць медиків.

Окрім того, вона звернула увагу на те, що профільний комітет парламенту, очолюваний Ольгою Богомолець, виступив проти цієї медичної реформи.

«Керівництво парламенту передало цей законопрект в «кишеньковий» соціальний комітет, яку очолює представник «Народного фонду» Людмила Денісова. Проти цієї «реформи» виступили також профспілки системи охорони здоров’я, асоціації лікарів. А «за» виступили корупціонери, які вже бачать, як вони 80 млрд грн забирають з регіонів і на яких вони чинитимуть корупцію. Парламент сьогодні розділиться на дві частини: «ті, хто має совість, мораль і честь, хто не голосуватиме за цю реформу, і ті, хто вже запроданий, хто вже під Порошенко і сидить на хабарах», – зауважила Тимошенко.

Зазначимо, фракція «Батьківщина» не надала жодного голосу за ухвалення відповідного законопроекту у першому читанні.

Прочитайте ще:

Залиште коментар