З 1 вересня першокласників у Черкасах прийматимуть за новими правилами

З 1 вересня першокласників у Черкасах прийматимуть за новими правилами

В Україні ухвалили нові правила прийому школярів до першого класу. Як тепер прийматимуть першачків у черкаські школи, під час оперативної наради розповів директор департаменту освіти та гуманітарної політики Сергій Воронов. Про це інформує прес-служба Черкаської міської ради.

– Згідно із новим законом про освіту до 1 класу діти будуть іти за новим порядком. Тепер школи зобов’язані приймати усіх без винятку дітей із найближчих будинків. Потрапити до школи не за місцем проживання можна, якщо там навчаються старші брати або сестри, або якщо там працює хтось із батьків. Якщо після цього у школі залишаться вільні місця, і на них будуть претендувати діти з інших мікрорайонів, вони будуть розіграні шляхом жеребкування. Керівництво школи призначить комісію, яка й проведе це жеребкування. Під час процесу мають право бути присутніми батьки.

За словами Сергія Воронова, департамент освіти розробив межі мікрорайонів, закріплених за кожною черкаською школою. У зв’язку з тим, що у Черкасах наявні 4 гімназії (№1, №9, №31 та колегіум «Берегиня»), під них також розподілили мікрорайони відповідно до наповнюваності, і вони також мають набирати першачків за місцем проживання. Межі мікрорайонів були погоджені із керівництвом шкіл. З визначеними межами не погодилися лише в Першій гімназії. Керівництво хоче їх ще зменшити, адже побоюється, що заклад не зможе прийняти усіх бажаючих. Мовляв, вже зараз поблизу школи спостерігається масова фіктивна реєстрація дітей за місцем проживання. За словами Сергія Воронова, якщо такі факти будуть встановлені, про них буде повідомлено в правоохоронні органи.

– З першого вересня всі перші класи починають навчатися за єдиною програмою. Батьки кожної черкаської дитини-першокласника мають право подати 35 заяв у всі школи міста. Однак першочергове право отримають ті діти, батьки яких підтвердили місце проживання у зазначеному мікрорайоні. Це можна зробити багатьма способами: актом обстеження житлових умов, копією договору оренди житла, підтвердженням служби у справах дітей, довідкою від комітету самоорганізації населення тощо. Нове законодавство покликане надати право рівного доступу дитини до школи, яка найбільш доступна чи найбільш наближена, – пояснив Сергій Воронов.

Залиште коментар