З кожним роком Буцький каньйон відвідує все більше туристів

З кожним роком Буцький каньйон відвідує все більше туристів

Весною місцина стає найбільш красивою. Про це повідомляє “24 канал”.

Бувалі мандрівники розповіли, що скелі каньйони дуже нагадують знамениті норвезькі фйорди. Хоча, замість морської затоки, поміж стрімких круч в’ється річка Гірський Тікич.

Буцький каньйон завдовжки майже 3 кілометри, а завширшки – 80 метрів. Висота берегів подекуди сягає 30 метрів. За підрахунками геологів, вік граніту, який утворює скелі – 2 мільярди років. Він виник ще у протерозойський період – коли ґрунти нашої планети лише формувались.

До речі, саме тут, на річці Гірський Тікич, була збудована одна з перших в Україні гідроелектростанцій. Сьогодні вона вже не працює. Про неї нагадує лише заспокійливий гуркіт водоспаду Вир, який свого часу був фрагментом технічних споруд ГЕС.

З кожним роком побачити Буцький каньйон приїжджає дедалі більше туристів. Це прекрасна рекреаційна зона. Любителі скелелазіння тут можуть підкорювати стрімкі кручі, рибалки – терпляче чекати улову, а прості відпочивальники попірнати у водах Тікича.

Та все ж найромантичнішою є прогулянка річкою на човні. Лише з цього ракурсу можна найповніше насолодитися красою місцевої природи. Особливо красивий каньйон навесні, коли береги вкриває розкішна зелень, а на камінні де-не-де яскравими латками проростають квіти.

Залиште коментар