З Нового року лікарські засоби черкащани зможуть повертати до аптек

З Нового року лікарські засоби черкащани зможуть повертати до аптек

Із 1 січня черкащани зможуть повертати лікарські засоби до аптек, пише zmi.ck.ua.

Про це заявила в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

– З 1 січня 2019 року кожен українець зможе повертати до аптек ліки. Коли аптека отримуватиме повернені ліки, вона має перевірити, чи не були вони відкриті, що вони не були використані, що не була пошкоджена упаковка. Тоді це не несе жодної загрози і ліки можуть бути повернуто, – зазначила Уляна Супрун, повідомляє “Укрінформ”.

За її словами, контролюватиме процес повернення Держлікслужба.

– Ми робимо зміни в організації роботи Держлікслужби. Це – центральний орган виконавчої влади. Ми надаємо йому більше повноважень щодо інспекції. Регіональні відділення Держлікслужби будуть інспектувати аптечні заклади, – сказала Супрун.

Зазначимо, що перелік товарів, що не підлягають обміну (поверненню), затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.1994 р. №172. Серед них: продовольчі товари, лікарські препарати та засоби, предмети сангігієни, деякі непродовольчі товари, у тому числі парфумерно-косметичні вироби, дитячі іграшки м’які, апарати для гоління, тканини, білизна постільна, панчішно-шкарпеткові вироби, аудіо- та відеокасети, диски для лазерних систем зчитування із записом, ювелірні вироби з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння тощо.

Залиште коментар